Hlavní navigace

ČVUT a britská ambasáda zvou na konferenci o technologickém podnikání

2. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Konference Removing Barriers to Successful Innovation se koná příští středu 9. listopadu v Národní technické knihovně v Praze. Na programu jsou přednášky a workshopy, které slibují začínajícím technologickým podnikatelům konkrétní návody, jak uspět.

Konference se zaměří na praktické příklady překonávání bariér v uplatnění výsledků vědy a výzkumu v praxi a na podporu začínajícího podnikání ve Velké Británii a v České republice. Konference se zúčastní přední britští i čeští odborníci s mnohaletými zkušenostmi v oboru a společně se budou snažit nastínit nejlepší způsoby, jak úspěšně podnikat a inovovat. 

Konferenci pořádá společně Inovacentrum ČVUT v Praze, Britská ambasáda, Evropský patentový úřad, Úřad průmyslového vlastnictví a Enterprise Europe Network ČR a proběhne pod záštitou rektora ČVUT v Praze prof. Václava Havlíčka, který ji zahájí.    

KL22 hlasovani

programu konference vybíráme: Michal Pěchouček vyučuje kybernetiku a umělou inteligenci na ČVUT. Pracoval pro americkou armádu, letectvo i námořnictvo, podílel se na výzkumech financovaných NASA, působil na univerzitách v Edinburghu, Binghamtonu či na Univerzity of Southern California. Je zakladatelem startupu Cognitive Security, který se věnuje bezpečnostnímu monitoringu počítačových sítí. Právě to, jak rozjet úspěšný spin-out, tedy firmu vzniklou z akademického výzkumu, bude tématem jeho půlhodinové přednášky, která začíná hned po obědě ve 13.30.

Vstup na konferenci je zdarma, registrovat se můžete na webu Inovacentra ČVUT.