Hlavní navigace

ČVUT oznamuje založení Fakulty informačních technologií

29. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České vysoké učení technického (ČVUT) v Praze oznámilo oficiální založení Fakulty informačních technologií (FIT), která bude mít sídlo v dejvickém areálu ČVUT: prozatím v Masarykově koleji ČVUT (Thákurova 1, Praha 6). S přípravami pro její založení se začalo už loni v březnu tak, aby nová fakulta mohla zahájit svou činnost od začátku nadcházejícího akademického roku 2009/2010. ČVUT podtrhuje, že FIT od samého začátku vzniká jako celek odborně pokrývající oblasti hardwaru i softwaru. Podle…

České vysoké učení technického (ČVUT) v Praze oznámilo oficiální založení Fakulty informačních technologií (FIT), která bude mít sídlo v dejvickém areálu ČVUT: prozatím v Masarykově koleji ČVUT (Thákurova 1, Praha 6). S přípravami pro její založení se začalo už loni v březnu tak, aby nová fakulta mohla zahájit svou činnost od začátku nadcházejícího akademického roku 2009/2010. ČVUT podtrhuje, že FIT od samého začátku vzniká jako celek odborně pokrývající oblasti hardwaru i softwaru. Podle rektora ČVUT je nová fakulta nezbytná pro výchovu potřebného počtu vysokoškolsky vzdělaných odborníků pro rozvoj informačního průmyslu a služeb nejen zde v České republice, ale i Evropě.

Důvodem založení fakulty byl souběh několika významných okolností. ČVUT jako nejvýznamnější technická univerzita v Česku má ve svém dlouhodobém záměru zařazenou informatiku jako jeden z prioritních směrů rozvoje. Je také nutné reflektovat, že informatika se ve 21. století stala uznávaným samostatným VŠ oborem v oblasti výzkumu i vzdělávání, říká profesor Pavel Tvrdík, který vznik FIT koordinoval. Projekt z IT firem podpořily například společnosti jako je Microsoft, Sun, Oracle, Telefónica O2, T-Mobile, Hewlett-Packard, Fujitsu-Siemens nebo IBM. Další informace o nové fakultě mohou zájemci nalézt na http://www.fit­.cvut.cz. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.