Hlavní navigace

CZ.NIC hlásí: první tisícovka českých domén s DNSSEC

6. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Byla pokořena hranice první tisícovky domén s českou národní koncovkou .cz využívajících technologii DNSSEC. Oznámilo to sdružení CZ.NIC, správce české top-level domény .cz. DNSSEC si své uživatele získává postupně, tak jako všechny moderní technologie. Pro ty, kteří ho už využívají, má určitě svou cenu, říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. Význam má pro společnosti usilující o co největší bezpečnost svých informací na Internetu. Mezi takové patří banky, média nebo například…

Byla pokořena hranice první tisícovky domén s českou národní koncovkou .cz využívajících technologii DNSSEC. Oznámilo to sdružení CZ.NIC, správce české top-level domény .cz. DNSSEC si své uživatele získává postupně, tak jako všechny moderní technologie. Pro ty, kteří ho už využívají, má určitě svou cenu, říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. Význam má pro společnosti usilující o co největší bezpečnost svých informací na Internetu. Mezi takové patří banky, média nebo například úřady státní správy, dodává Ondřej Filip.

KL22 hlasovani

První bankou u nás, která využívá DNSSEC, se před několika dny stala Hypoteční banka. Jako vůbec první v České republice však DNSSEC využil zpravodajský portál Lidovky.cz. Od září loňského roku se přidalo například internetové knihkupectví Kosmas.cz. Mezi známé subjekty využívající DNSSEC patří i společnost Internet Info, která je mimo jiné vydavatelem Lupy. (Tisková zpráva)

Na téma DNSSEC jsme vám před časem přinesli rozhovor s Ondřejem Filipem, předsedou CZ.NIC. Tématu se věnoval i nedávný seriál DNSSEC a bezpečné DNS na našem sesterském serveru Root.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.