Hlavní navigace

CZ.NIC uvádí nový Katalog routerů, rádce pro domácího uživatele

Redakce

Web má běžným uživatelům pomoci vyznat se v nabídce routerů na českém trhu. Modely řadí do kategorií „výhodná koupě“, „špičkové routery“ a „IPv6 za dobrou cenu“.

CZ.NIC má novou podobu stránek Katalog routerů; ty mají běžným uživatelům pomoci při orientaci v nabídce routerů na českém trhu.

Martin Sojka z Laboratoří CZ.NIC k tomuto kroku na blogu CZ.NIC píše: „Kromě nové várky testovaných modelů nastaly změny i v samotném pojetí stránek — rozhodli jsme se zaměřit se na běžnějšího uživatele a koncipovat stránky tak, aby dokázaly posloužit jako rádce pro nákup domácího zařízení. Tedy strohé přehledy parametrů doplňují slovní hodnotící komentáře a modely jsou ohodnoceny informativním skóre, které umožňuje řazení modelů podle pořadí do kategorií ‚výhodná koupě‘, ‚špičkové routery‘ a ‚IPv6 za dobrou cenu‘.“

Našli jste v článku chybu?
6. 6. 2013 15:19
MoB (neregistrovaný)

A mně se ten katalog líbí. Kritizovat umí kdekdo... Počítám, že vzhledem k tomu, že jsou ty routery opravdu zkoušeny, tak tam pomalu budou přibývat, protože otestovat všechno ručně dá práci. Přimlouvám se i k přidání typické spotřeby, pro domácí použití to může být docela zajímavé (hlavně na vyloučení elektrožroutů).

6. 6. 2013 14:12
Tomik (neregistrovaný)

Tak to jsem se musel smát. Vždyť neumí udělat ani switch tak aby netuhnul, natož router... ROFL