Hlavní navigace

CZ.NIC představil pomůcku pro děti s dyslexií, ke stažení je zdarma

2. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: CZ.NIC
Aplikace pro OS Android obsahuje tři hry, které mají pomoci rozvíjet kognitivní schopnosti dětí trpících dyslexií. Vyzoušet si ji můžete zdarma.

Na sobotní konferenci Internet a Technologie 13.2 představili členové Laboratoří CZ.NIC svůj nový projekt Tablexia. Jedná se o hru pro tablety, která je určena především dětem na 2. stupni základních škol trpícím dyslexií. Jejím cílem je podporovat kognitivní schopnosti dětí s touto poruchou. 

Aplikace ve své první verzi obsahuje tři samostatné hry – na trénink sluchového rozlišování, prostorové orientace a pracovní paměti. Tablexia vznikla jako otevřený software a je v plánu ji rozšiřovat o další hry. Aplikace je nyní dostupná pro platformu Android, uživatelům je k dispozici zdarma.

KL24

„Na aplikaci jsme spolupracovali s předními českými odborníky na problematiku vzdělávání dětí s dyslexií. Přestože existuje řada podobně zaměřených počítačových programů," přibližuje v tiskové zprávě Ondřej Surý z Laboratoří CZ.NIC, který vede tým odpovědný za vývoj Tablexie.

"Tablexia oproti většině z nich přináší několik zásadních výhod: lokalizaci do češtiny, dostupnost zdarma, atraktivní design, rozšiřitelnost, mobilitu či nezávislost na internetovém připojení. Herní pojetí pak motivuje děti k tomu, aby se tréninku svých kognitivních schopností chtěly věnovat proaktivně a samostatně,“ dodává.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).