Hlavní navigace

CZ.NIC se stalo členem DNSSEC Industry Coalition

18. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sdružení CZ.NIC, které je správcem české národní top-level domény .cz, se stalo členem nadnárodní organizace DNSSEC Industry Coalition. Ta má sdružovat odborníky z různých zemí při prosazování a zavádění technologie DNSSEC. Česká republika je jednou ze šesti zemí, jejíž národní doména nejvyššího řádu DNSSEC podporuje. Zatím technologii DNSSEC využívá přes osm stovek domén s koncovkou .cz, což je jen malý zlomek z celkového objemu registrovaných domén.

Sdružení CZ.NIC, které je správcem české národní top-level domény .cz, se stalo členem nadnárodní organizace DNSSEC Industry Coalition. Ta má sdružovat odborníky z různých zemí při prosazování a zavádění technologie DNSSEC. Česká republika je jednou ze šesti zemí, jejíž národní doména nejvyššího řádu DNSSEC podporuje. Zatím technologii DNSSEC využívá přes osm stovek domén s koncovkou .cz, což je jen malý zlomek z celkového objemu registrovaných do­mén.

MM socky3

Jsme rádi, že existuje taková organizace, která pomáhá v šíření povědomí o DNSSEC a v zavádění této technologie do praxe. V rámci této organizace se chceme podílet na vytváření jednotné vizuální identity související s touto technologií. Dále máme v plánu se věnovat řešení technických problémů a překážek, které se zaváděním DNSSEC souvisejí, které mu brání. V budoucnosti chceme například připravit testování modemů a jiných hardware vybavení a zjistit tak, zda tato zařízení chrání jejich majitele před možnými útoky, uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. (Tisková zpráva)

DNSSEC se podrobně věnoval nedávný seriál článků DNSSEC a bezpečné DNS na našem sesterském serveru Root.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.