Hlavní navigace

Matějka už není generálním ředitelem CZC.cz, vystřídala ho Jitka Dvořáková

12. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novou generální ředitelkou internetového prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz se stala Jitka Dvořáková, bývalá obchodní ředitelka Netretail Holdingu, který provozuje Mall.cz.

Spolumajitel a zakladatel společnosti CZC.cz Josef Matějka odešel z funkce generálního ředitele firmy. Nahradila ho Jitka Dvořáková, která poslední tři roky zastávala pozici obchodní ředitelky ve firmě Netretail Holding. Ta v Česku provozuje internetový obchod Mall.cz. Matějka řídil firmu z pozice generálního ředitele od roku 2009.

Firma generovala zisk až do roku 2008. Poté přišla krize, která se projevila poklesem tržeb. V roce 2009 jsem se vrátil do vedení společnosti. Investovali jsme čas a peníze do nového managementu, do vývoje nového webu a rozšiřování sítě poboček a výdejen. Tyto investice se začínají zhodnocovat, což je patrné na vývoji tržeb, které od roku 2010 rostou meziročně o 30 procent, uvedl Matějka v únoru v rozhovoru pro Lupa.cz.

Matějka zůstane ve firmě i nadále jako jednatel a podle jeho slov mu nyní zbude více času na dozorování a na vlastní aktivity. CZC.cz zaznamenala loni nárůst obratu meziročně o necelých 28 procent na 1,278 miliardy korun. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).