Hlavní navigace

Matějka už není generálním ředitelem CZC.cz, vystřídala ho Jitka Dvořáková

12. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novou generální ředitelkou internetového prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz se stala Jitka Dvořáková, bývalá obchodní ředitelka Netretail Holdingu, který provozuje Mall.cz.

Spolumajitel a zakladatel společnosti CZC.cz Josef Matějka odešel z funkce generálního ředitele firmy. Nahradila ho Jitka Dvořáková, která poslední tři roky zastávala pozici obchodní ředitelky ve firmě Netretail Holding. Ta v Česku provozuje internetový obchod Mall.cz. Matějka řídil firmu z pozice generálního ředitele od roku 2009.

Firma generovala zisk až do roku 2008. Poté přišla krize, která se projevila poklesem tržeb. V roce 2009 jsem se vrátil do vedení společnosti. Investovali jsme čas a peníze do nového managementu, do vývoje nového webu a rozšiřování sítě poboček a výdejen. Tyto investice se začínají zhodnocovat, což je patrné na vývoji tržeb, které od roku 2010 rostou meziročně o 30 procent, uvedl Matějka v únoru v rozhovoru pro Lupa.cz.

Matějka zůstane ve firmě i nadále jako jednatel a podle jeho slov mu nyní zbude více času na dozorování a na vlastní aktivity. CZC.cz zaznamenala loni nárůst obratu meziročně o necelých 28 procent na 1,278 miliardy korun. 

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.