Hlavní navigace

CZC.cz opět na nákupech, tentokrát přebírá společnost Mobility

23. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz se stal majitelem firmy Mobility, která provozuje e-shopy Presentace.cz a Asus.as. Loni měla tržby 68 milionů korun.

Letos už jde o druhou podobnou akvizici. V březnu CZC.cz převzal východočeského maloobchodního prodejce IT techniky, společnost OK Computers, s ročním obratem 100 milionů korun.

Nyní CZC.cz přidává do svého portfolia i pražskou společnost MOBILITY s.r.o. Ta byla založena v roce 1997 a specializuje se podobně jako CZC.cz výhradně na prodej elektroniky. Provozuje internetový obchod Presentace.cz, zaměřený na techniku pro prezentaci a zpracování dokumentů a e-shop Asus.as, který nabízí kompletní sortiment výrobků této tchajwanské značky. Mobility je zároveň autorizovaným prodejcem značky Asus na českém trhu.

Firma v lonškém roce dosáhla obratu 68 milionů korun. Oproti roku 2011 tak zvedla obrat o 5,5 milionů korun. Zisk společnosti za rok 2012 činil 1,1 milionu korun. Podmínky transakce nebyly zveřejněny. CZC.cz se stal stoprocentním vlastníkem Mobility s.r.o. dle zápisu v obchodním rejstříku 19. července.

Rádi bychom rostli i nadále o 30 procent v našem obratu, komentoval důvody akvizice pro server E15.cz Marek Šalanda, marketingový ředitel CZC.cz.

Společnost CZC.cz loni zaznamenala obrat ve výši 1,278 miliardy korun, meziročně o necelých 28 % více. Jenže obrat je pouze jednou stranou mince. Už v únoru spolumajitel a zakladatel CZC.cz naznačil, že firma od roku 2009 negeneruje zisk. Do něj by se měla dostat v následujících dvou letech.

Z projektu fúze mezi Mobility a CZC.cz vyplývá, že firma CZC.cz loni hospodařila se ziskem 692 tisíc korun.

Matějka letos v červnu odstoupil z pozice generálního ředitele firmy. Nahradila jej Jitka Dvořáková, která poslední tři roky zastávala pozici obchodní ředitelky ve firmě Netretail Holding. Ta v Česku provozuje internetový obchod Mall.cz. Matějka řídil firmu z pozice generálního ředitele od roku 2009.

Zdroj: E15.cz

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.