Hlavní navigace

CzechAccelerator podpoří další české firmy a start-upy, hlásit se mohou do poloviny září

29. 6. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

CzechInvest otevřel další kolo startupového akcelerátoru CzechAccelerator. O účast se můžete ucházet do 14. září. Firmy, které uspějí ve výběrovém řízení, vycestují do Silicon Valley, Bostonu, Švýcarska, Izraele nebo Singapuru příští rok v lednu.

V říjnu 2009 byl v jednom z nejznámější podnikatelských inkubátorů na světě, v kalifornském Plug & Play Tech Centre, představen projekt českého technologického akcelerátoru – CzechAccelerator. Cílem akcelerátoru je jednak umožnit malým a inovativním technologickým firmám a start-upům získat zkušenosti v zahraničí a pomoci získat strategického partnera, ať už technologického, nebo z oblasti rizikového kapitálu.

Projektu se dosud zúčastnilo třináct českých firem, tři z nich opakovaně. Na základě III. výzvy k nim přibude dalších deset společností, které odjedou rozvíjet nápady do špičkového prostředí inkubátorů a akcelerátorů v Silicon Valley, Bostonu, Švýcarsku, Izraeli nebo Singapuru. Projekt dosud stál téměř 6,2 milionu korun, z toho bylo 85 procent z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) Evropské unie.

Od konce června do14. září 2012 se inovativní české podniky mohou hlásit do IV. výzvy projektu CzechAccelerator 2011 – 2014.

Do předchozí III. výzvy se přihlásilo šestnáct společností, z toho deset uspělo ve výběrovém řízení. Projekty, se kterými české firmy do CzechAcceleratoru vstupují, jsou velmi zajímavé a životaschopné. Ať už je to například projekt malé větrné elektrárny s vertikální osou společnosti Simeti, řešení pro dopravu imobilních osob do letadla společnosti Altech nebo sociální síť zaměřená na umělecký aspekt graffiti a streetartu Tomáše Junkera, řekl Martin Frélich, náměstek ministra pro oblast fondů EU, výzkumu a vývoje z Ministerstva průmyslu a obchodu.

Ve IV. výzvě je pro zúčastněné firmy připraven bonus v podobě navýšení příspěvku na bydlení ze současných 6 666 korun na částku 15 000 korun na firmu a měsíc. Do IV. výzvy se mohou firmy hlásit do 14. září. Projekty budou obhajovat před odbornou komisí v listopadu, v prosinci je čeká před-odletové právní a marketingové školení. V lednu příštího roku firmy pak vycestují do zvolených destinací, vysvětluje Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest.

cif-tip-firmy

Do CzechAcceleratoru 2011 – 2014 se mohou hlásit společnosti působící v oborech: biotechnologie, ICT, life sciences, zdravotnická technika, čisté technologie, nanotechnologie a přesné strojírenství. Kandidáti musí vyvíjet inovativní produkt, který má šanci uspět na globálním trhu.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.