Hlavní navigace

#CZTwitter, ročník první: Twitter je komunikační, ale ne prodejní nástroj

10. 4. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Twitter elitářský i pasivní. Twitter jako zdroj zpráv, ale i bezcenného šumu. Twitter jako společenská hra i nástroj marketingu. Tak se o něm mluvilo na konferenci #CZTwitter.

V pražském kině Atlas proběhla v úterý 9. dubna první velká celodenní konference o českém Twitteru. Odhaduje se, že v současné době je na této sociální síti okolo 160 tisíc českých a slovenských účtů. Josef Šlerka (@josefslerka) ze společnosti Ataxo Interactive se domnívá, že je v Česku aktivních zhruba 100 tisíc účtů. Počet českých a slovenských uživatelů přitom roste konstantní tempem.

Pokud by se toto tempo udrželo i v následujících letech, mohl by podle internetového publicisty Daniela Dočekala (@MedvidekPu) prolomit česko-slovenský Twitter hranici jednoho milionu uživatelů v roce 2036. Připomněl také, že Twitter stále není schopen zohledňovat Česko a Slovensko, a tak většinu tweetů z Prahy bere jako tweety z Německa, tweety ze severních Čech zase označuje za polské.

V průběhu konference byla oficiálně vyhlášena anketa Tweet roku. Své favority v kategoriích Tweet roku, Účet roku a Novinář/Médium roku můžete nominovat na webu soutěže nebo prostřednictvím tweetu s hashtagem #tweetroku až do 23. dubna.

Společně se zvyšujícím se počtem českých a slovenských uživatelů roste i objem komunikace. Jak aktivní jsou jednotliví uživatelé? Projekt Klaboseni.cz archivuje české a slovenské tweety od začátku roku 2010. Za tu dobu nashromáždilo necelých 45 milionů příspěvků. Z toho zhruba 9,5 milionů tweetů napsalo 200 autorů.

Ze statistik projektu Klaboseni.cz vyplývá, že 90 procent uživatelů má méně než 92 followerů. Jen pět procent českých a slovenských uživatelů Twitteru má více než 221 followerů a pouhé jedno procento pak více než 1023 followerů.

Chytřejší než na Facebooku

Do této „elitní“ skupiny patří i Pavel Ungr (@necodymiconer) ze společnosti H1.cz. Na Twitteru je od roku 2008 a za tu dobu se mu podařilo nashromáždit téměř 1400 followerů. Podle Ungera, ale i některých dalších přednášejících, kteří vystoupili na včerejší konferenci, je jedním z klíčů k úspěchu na této sociální síti upřímnost a kvalitní obsah. Podle Ungra je nutné si hlavně uvědomit, že Twitter není prodejním, ale pouze komunikačním kanálem.

Vyhrává ten rychlejší. Proto je dobré být připojen prostřednictvím mobilního zařízení. Je také dobré se svézt na nějakém aktuálním trendu. Snažit se kombinovat obsah, komunikovat a reagovat na příspěvky ostatních uživatelů. Followery můžete získat i tím, že se budete připojovat do cizí konverzace. Neměli byste se ani bát retweetovat zajímavé příspěvky od konkurence.

Na Twitteru jsou podle Ungra hlavně vzdělaní lidé z velkých měst, pobírající vyšší plat. Komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo (@jindrichsidlo) prohlásil, že lidé na Twitteru jsou chytřejší než na Facebooku. Podle Dočekala ale zdání exkluzivního klubu klame. Za poslední rok přibylo na Twitteru hodně náctiletých, kteří neustále na něco nadávají a používají jadrné výrazy. Ve své prezentaci ukázal, že informační hodnota některých tweetů je v podstatě nulová.

Pro novináře a komentátory je Twitter zdrojem zajímavého a leckdy i unikátního obsahu. Prostřednictvím Twitteru se dostanu k obsahu, ke kterému bych se na Facebooku nedostal, říká Jindřich Šídlo. Význam Twitteru pro tuzemská média, co se týče zdroje návštěvnosti je však zatím velmi malý. Podle Šídla přichází z Twitteru na ihned.cz devětkrát méně čtenářů než z Facebooku. Ačkoli se Šídlo domnívá, že z hlediska distribuce obsahu bude Twitter ještě dlouhou dobu druhotnou platformou a bude i nadále fungovat spíše jako inspirační zdroj, prozradil, že ve vydavatelství Economia vzniknou týmy pro sledování sociálních sítí.

Twitter je společenská hra hraná přes počítač, ke které neexistují žádné cheaty, charakterizoval mikroblogovací službu bloger David Grudl (@DavidGrudl). Ať už chcete nebo ne, podstatou Twitteru je budování vlastní značky. Buďte sví, poradil uživatelům Grudl. A o každém tweetu přemýšlejte tak, jako byste ho říkali na baru slečně, kterou chcete zaujmout.

Česká televize se řídí trochu jinými pravidly, vyplynulo z vystoupení jejího sociálněmediálního konzultanta Tomáše Hodbodě (@tomhodbod). Veřejnoprávní médium provozuje tři hlavní účty: @czechtv s 13 900, @ct24zive s více než 27 000 a @sportct s 7 500 followery. Twitter přitom není výrazný zdroj návštěvnosti webů ČT – na CTsport.cz z něj například přijdou 0,2 % návštěvníků, na CT24.cz tvoří příchody z Twitteru 0,5 % z celkové návštěvnosti. Redaktoři používají Twitter jako zdroj informací a v několika případech se osvědčilo, že začaly tweetovat výrazné osobnosti z ČT, například Václav Moravec (@vaclavmoravec), kterého ale úvodní nadšení brzy přešlo, Jaromír Bosák (@JaromirBosak) nebo Robert Záruba (@robertzaruba). Díky posledně jmenovanému se ČT musela vyrovnat se situací, kdy Záruba ve svém tweetu kritizoval rebranding kanálu ČT4 na ČTsport, čehož si všimla i další média. Od té doby je na účtech disclaimer, že vyjadřují jen své osobní názory.

Dalším mediálním přednášejícím byl koordinátor digitálních médií vydavatelství Respekt Media Michal Ischia (@ischiam) který mluvil o tom, jak se sociálními sítěmi pracuje časopis Respekt:

Jak Twitter používá velká telekomunikační firma poodhalili Ondřej Ullman a Andrea Konopková z Vodafonu. Operátor provozuje tři samostatné účty – korporátní @vodafone_cz, servisní @vodafone_pece, který provozuje samostatný social media tým z Chrudimi, a jednorázový @vodafonevary, používaný jen v průběhu filmového festivalu v Karlových Varech. Firma se snaží pěstovat dobré vztahy s followery, pro které například v minulosti připravila exkluzivní představení nové služby a setkání s jejími vývojáři. Přes Twitter také vyhlašuje soutěže; nejvíce se prý osvědčují ty jednoduché a bleskové.

Cloud23

Aktivním marketingovým kanálem je Twitter pro knihkupectví Martinus.cz (@martinus_cz). Jeho country manager Dušan Murčo (@DusanMurco) na konferenci oznámil, že firma právě spustila nový mashup, který v mapě ČR zobrazuje tweety a fotky z Instagramu označené hashtagy #kniha, #knihy a #pravectu. Vzniká tím přehled, jaké knihy zrovna kde který uživatel Twitteru či Instagramu zmínil. Martinus.cz také přes Twitter organizuje soutěže – příkladem byla například Knižní výzva (#kniznivyzva) a velký ohlas zaznamenala také akce Den nepřečtených knih (#dnk2012).

Firmy na sociálních sítích často dávají svým fanouškům různé slevy, ale na Twitteru to zatím nikdo moc nezkoušel, uvedl svou prezentaci Jakub Křenek (@Cenzanni) z MEDIA FACTORY. Tato agentura proto nedávno vyzkoušela vytvořit pro Českou pojišťovnu aplikaci, která nabízela za reklamní tweet slevu na cestovním pojištění. Z experimentu vyšlo několik poučení: ukázalo se například, že slevy na Twitteru příliš nefungují – nejlepší konverzní výsledky měly tweety, ve kterých se o slevě, České pojišťovně nebo cestovním pojištění vůbec nemluvilo – stačilo jen zmínit, že pojišťovna dělá na Twitteru něco zajímavého. Pro propagaci aplikace agentura vyzkoušela službu pay4tweet.cz, která podle Křenka může být do budoucna pro marketing zajímavá, ale v současné době má mnohé mouchy.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).