Hlavní navigace

Dajto, nový kanál Markízy, zveřejnil program a potvrdil termín startu 20. srpna

2. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dajto bude na Slovensku stejně orientovaný jako Fanda v České republice. Diváky bude ale oslovovat jiným tituly. Jeho nejatraktivnější akvizicí bude pravděpodobně Top Gear.

Tabu okolo chystaného třetího kanálu televize Markíza jsou prolomena. Společnost Markíza Slovakia zaslala televizním magazínům na Slovensku programové plány, z nichž vyplývá, že kanál Dajto skutečně odstartuje 20. srpna, a to konkrétně dobrodružným filmem Godzilla z roku 1998. Jako první zveřejnil programové schéma chystaného kanálu Markízy dnes v podvečer server Mediálne.sk. Z dalších filmů se na obrazovce stanice Dajto objeví například Rocky, Obávaný bojovník, Rytíři krvavé oceli nebo Temný úsvit.

K TÉMATU: Dajto, třetí kanál Markízy, má už web i Facebook. Odstartovat má 20. srpna

Nová stanice bude vysílat také řadu seriálů. Z nich je možné jmenovat například Námořní vyšetřovací službu L.A., Kriminálku Paříž, Kobru 11, Ženatého se závazky; Walker, Texas, Ranger; Flashpoint, Las Vegas: Kasino a Bionic Woman. Z produkce Markízy počítá Dajto se seriálem V mene zákona z roku 2009, který však skončil na Česko-Slovenské filmové databázi (ČSFD) jako propadák s pouhými 17 %. Chybět nemají ani animované seriály pro muže – Kung-fu panda, Muži v černém a také Tučňáci z Madagaskaru.

UXD

DOKUMENT: Programové schéma kanálu Dajto od 20. do 26. srpna 2012 (PDF, 140 kB)

Markíza sáhne pro vysílání Dajto i k dalším archivním titulům. Na obrazovku se vrátí Dereš, Anderov rebrinák, 112, Je to možné?!, Všetci sú za dverami, J.P.P. – Jožo Pročko pokúša a Aj múdry schybí. K nejatraktivnějším akvizicím naopak patří Top Gear z produkce BBC, který už znají v České republice diváci stanice Prima Cool. Ve vysílání nebude chybět ani erotika – stejně jako na kanálu Fanda. Sexy šport představí vysvlékající se moderátorky (u nás Red News) a Sexy výhra audiotextovou soutěž, která na našich obrazovkách taktéž není neznámým pojmem.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.