Hlavní navigace

Další cesta žlutého trabanta přilákala na Startovači za 21 hodin půl milionu

9. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Novou expedici, ve které kromě trabantu pojede i polský maluch a dvě motorky s logem Jawa a ČZ, zkusil Dan Přibáň spolufinancovat na crowdfundingovém serveru.

Další výprava žlutého trabantu Dana Přibáně povede do Tichomoří a Austrálie. „Začínáme v Austrálii, kterou projedeme napříč místy, kvůli nimž je známá jako nejnebezpečnější kontinent světa, kde stovky kilometrů neseženete kapku benzínu či vody. Pokud to přežijeme, čeká nás ráj Tichomoří. Pokusíme se přeplavit na Východní Timor, a pak dál do pestré Indonésie. Malajsií se dáme na sever do Thajska, odsud do divoké Kambodži, a pokud nám bude přát štěstí i do Vietnamu, který zahraniční vozidla zrovna s otevřenou náručí nevítá. Pokud to vyjde, projedeme Vietnam až k severní hranici s Čínou, podél ní se pustíme do Laosu a zpět do Bangkoku,“ píší autoři projektu na crowdfundingovém serveru Startovač

Na něm je tak zaděláno na další rekordní projekt, protože cílovou částku půl milionu posbíral Přibáň a jeho tým už během prvních jednadvaceti hodin. Výsledkem výpravy bude podobně jako v minulých cestopisný film.

MIF22_Early

Tuzemské crowdfundingové projekty se pomalu přestávají bát a zkouší žádat fanoušky o větší peníze. Za poslední tři roky podpořili Češi nápady na serverech typu Hithit.cz nebo Startovač.cz čtyřiadvaceti miliony korun.  Loni získal 1,7 milionu korun festival United Islands a na konci roku s trochou štěstí dopadl i díky velkému sponzorovi půlmilionový plán satirického serveru Infobaden

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.