Hlavní navigace

Další digitální licence RRTV možná udělí ještě letos

10. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
10. 4. 2006

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by mohla ještě do konce letošního roku udělit další licence pro zemské digitální televizní vysílání. V nedělním pořadu Otázky Václava Moravce na zpravodajském kanálu ČT 24 to řekl předseda rady Václav Žák. Vše závisí na rychlosti budování digitálních vysílacích sítí a na dalších okolnostech, uvedený termín je ale reálný, řekl Žák.

ICTZ23

Úspěšnost nových digitálních televizí a obecně zavádění digitálního vysílání nyní podle Žáka závisí na zájmu veřejnosti a také na tom, jak stát digitalizaci zpropaguje. Teď o reálném nástupu rozhodnou občané, uvedl Žák s tím, že propagace digitálního vysílání má v České republice ještě mezery. Rychlost toho náběhu, jak si lidé budou rychle kupovat set-top boxy, rozhodne o úspěšnosti těch projektů, dodal.

Projektový manažer televize Febio Petr Sládeček v Otázkách Václava Moravce uvedl, že některé z nívých digitálních televizí pravděpodobně zkrachují. K situaci Febio TV a návratnosti prvotní miliardové investice se ale Sládeček nechtěl vyjádřit.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.