Hlavní navigace

Další komunistický seriál na televizi Barrandov: Ve znamení Merkura

18. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 5. 2011

UVNITŘ FOTO Televize Barrandov nasadí do vysílání další komunistický seriál z produkce Československé televize. Od soboty 28. května bude vysílat v hlavním vysílacím čase od 20:00 hod. pětidílný cyklus Ve znamení Merkura z prostředí československých celníků na státních hranicích. Znovu zažijete žaludek na vodě při překročení státní hranice. Barrandov nasazuje ostré hochy a děvčata z celní správy ČSSR, upozorňuje na novinku sama televize.

K TÉMATU: Žena za pultem a pěticípá hvězda TV Barrandov

Na Barrandově patří staré komunistické seriály z éry ČST stabilně mezi nejsledovanější pořady. Stanice už dvakrát vysílala Třicet případů majora Zemana, úspěch slavila i s Ženou za pultem, o kterou měla zájem i Nova, nebo se seriály Chlapci a chlapi a Dynastie Nováků. Televize Nova, která by chtěla také některé ze starších komunistických dílek vysílat na svém hlavním programu, v souboji o vysílací práva, která prodává Česká televize, s Barrandovem zatím prohrává.

ebf 24 - tip duben

Upoutávka na seriál Ve znamení Merkura na televizi Barrandov (Zdroj: TV Barrandov)

Vedli jsme s ČT, která spravuje národní televizní archiv, jednání o nákupu několika starších českých seriálů včetně Ženy za pultem, které jsme chtěli získat pro vysílání na TV Nova, ale vzhledem k výrazně nevýhodným podmínkám, které nám byly nabídnuty, se to bohužel nepodařilo. Za jakých podmínek získává tyto pořady TV Barrandov, je zajímavá otázka, posteskla si minulý týden pro DigiZone.cz programová ředitelka Novy Alex Ruzek.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).