Hlavní navigace

Další kritická chyba v přehrávači Apple QuickTime

Jiří Macich ml.

V multimediálním přehrávači QuickTime od společnosti Apple byla opět objevena vysoce kritická bezpečnostní zranitelnost, která se bohužel týká i doposud nejnovější verze a zatím na ní neexistuje patřičná záplata. Jakýkoliv webový prohlížeč, který má vedle plug-inu pro podporu Javy nainstalovaný a aktivovaný i zásuvný modul QuickTime může být snadným terčem případného útočníka, jenž může získat kontrolu nad napadeným počítačem. Vedle deaktivace některého z plug-inů je obranou samozřejmě opět…

V multimediálním přehrávači QuickTime od společnosti Apple byla opět objevena vysoce kritická bezpečnostní zranitelnost, která se bohužel týká i doposud nejnovější verze a zatím na ní neexistuje patřičná záplata. Jakýkoliv webový prohlížeč, který má vedle plug-inu pro podporu Javy nainstalovaný a aktivovaný i zásuvný modul QuickTime může být snadným terčem případného útočníka, jenž může získat kontrolu nad napadeným počítačem. Vedle deaktivace některého z plug-inů je obranou samozřejmě opět surfování jen po důvěryhodných webových stránkách. (Secunia)

Našli jste v článku chybu?
27. 4. 2007 9:28
Jenda (neregistrovaný)
chce to zkusit:) Ale protected mode ve vistach pruniku do 3d party instalaci nezabrani(quicktime i java). Pokud se ptate jestli by v pripade proniknuti protected mode zabranil ovladnuti pc tak nevim, ale myslim si, ze tezko. Pokud na to mate nervy tak to staci vyzkouset:)
26. 4. 2007 23:08
Honza (neregistrovaný)
A jak je to vlastne ve Vistach v IE? Jsem diky tomu, ze IE bezi v Protected Mode chranenej, tj. ze by ovladnuti pocitace nemelo byt mozne i pri zneuziti teto chyby?