Hlavní navigace

Další lokální multiplex z Německa zasahuje svým signálem na území Čech

7. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Divákům v severních Čechách byl doposud známý především vysílač Dresden – Wachwitz, z něhož jsou šířeny televizní i rozhlasové stanice. Do hry nyní vstupuje i lokalita Wiener Platz.

Televizní diváci v České republice, kteří se nacházejí blízko hranic s Německem, se dočkali rozšíření programové nabídky v případě, že zachytí signál z vysílače Dresden – Wiener Platz. Jak informoval server Flurfunk Dresden, 1. května bylo spuštěno v tomto městě šíření nového digitálního multiplexu s programy Dresden Fernsehen a 8Dresden. Oba patří do stejné mediální skupiny. Jejich provozovatelem je společnost „Fernsehen in Dresden GmbH“. Nový vysílač však vysílá se sníženým na kanálu 59 s výkonem pouze 4 kW a vertikální polarizací.

cyber-obecný tip

ČTĚTE TAKÉ: V Německu by měl v říjnu 2015 začít fungovat další celoplošný rozhlasový multiplex

Nový drážďanský multiplex je další lokální sítí, která v Sasku odstartovala. Na omezeném území severních Čech už je možné zachytit signál z lokality Görlitz – Liebighöhe. V multiplexu jsou dva regionální kanály – eRtv a euro2. Příjem nového multiplexu od našich severních sousedů už v diskusním fóru DigiZone.cz potvrdil jeden z jeho čtenářů. Dnes odpoledne (včera odpoledne, pozn. red.) jsem přepínal TV a 59. kanál tam je, uvedl uživatel s nickem Dave1977 a doplnil: „Jsem z Krušných hor.“ Doposud bylo možné na našem území z Drážďan zachytit signál 13 stanic ve třech veřejnoprávních multiplexech.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.