Hlavní navigace

Další nekódované novinky ze satelitu Astra: německé kanály RiC a pearl.tv HD

10. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nové programy potěší zejména děti, ale také diváky, kteří dávají přednost teleshoppingu ve vysokém rozlišení obrazu. Příjem obou stanic je v České republice naprosto bezproblémový.

Dnes krátce před patnáctou hodinou spustí své vysílání na satelitu Astra 1 KR nová německá tematická televize RiC. Cílit bude především na mladé diváky, konkrétně na děti ve věku od tří do třinácti let. Stanice už v tuto chvíli prostřednictvím vloženého okna vysílá ukázky ze svých chystaných pořadů. Ve vysílání se budou objevovat především pořady evropského původu. Webové stránky kanálu mohou zájemci najít na snadno zapamatovatelné adrese: http://rictv.at/. K dispozici je i stránka na serveru YouTube.

Parametry příjmu: Astra 1 KR (19,2 stupně východně), 11244/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Nový dětský kanál RiC TV je určen divákům ve věku od tří do třinácti let.
Autor: repro foto RIC TV

Nový dětský kanál RiC TV je určen divákům ve věku od tří do třinácti let.

K TÉMATU: Podzim přinese další nové české televize. Novinek se dočkáme i ze zahraničí

WT100 tip temata2

Německá televize pearl.tv se stane dalším teleshoppingovým programem, který bude vysílat na satelitu Astra ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Stejně jako RiC i tato stanice bude šířena bez kódování, bude si ji moci tedy bez problémů naladit i divák v České republice, případně na Slovensku. Jak už koncem roku zástupci pearl.tv oznámili, její HD verze začne vysílat od 1. listopadu letošního roku. V současné době je k dispozici pouze prozatím statická obrazovka s logem programu.

Parametry příjmu: Astra 1L (19,2 stupně východně), 12574/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK, kódování žádné (FTA)

Teshoppingových kanálů v HD rozlišení vysílá na satelitu Astra už několik.
Autor: repro foto pearl.tv HD

Teshoppingových kanálů v HD rozlišení vysílá na satelitu Astra už několik.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.