Hlavní navigace

Další novinky ve vysílání TV Barrandov

8. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 1. 2009

UVNITŘ VIDEO Během posledních dvou dní došlo v programu digitální televize Barrandov k dalším novinkám. Z pohledu technického jde především o zařazení elektronického programového průvodce (EPG) v testovacím režimu. Ten je ale prozatím dostupný pouze v satelitní platformě Skylink. EPG, které vysíláme je původem z TV Barrandov, a to od jejich dodavatele. Na satelitu je elektronický průvodce, kterého jsme dostali k testování, řekl serveru DigiZone.cz Jaromír Glisník ze společnosti TradeTec.

ČTĚTE TAKÉ: Janka Vozárová: TV Barrandov chce oslovit neseriálového di­váka

Tzv. ostrá data by se měla ve Skylinku objevit ještě během dneška nebo zítřka. Ve stejnou dobu se počítá se zařazením EPG také do terestrického digitálního multiplexu 2, jehož operátorem jsou České Radiokomunikace. Novinkou u Barrandova je také od včerejška vysílání teletextu. Ten je ale pravděpodobně také stále ještě ve fázi testů, protože zatímco v DVB-T se zobrazuje bez problémů, v DVB-S se nezobrazují znaky s diakritikou.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Proč Febio točí pro Barrandov a nedělá vlastní televizi?

TV Barrandov také aktualizovala svou programovou smyčku, kterou pouští do distribuční trasy. Nová je např. předpověď počasí s panem Rosničkou nebo proma na seriál Profesionálové či publicistickou relaci 90 minut. Ve vysílání se také objevuje informace o soutěži, kterou nová digitální televize chystá. V ní je jako výhra 111 tisíc korun. Symbolika jedniček hraje vůbec ve startu tohoto kanálu velkou roli. Svůj program spustí 11. ledna od 11.01 hodin.

ICTZ23

VIDEO: Nová čtvrthodinová promosmyčka TV Barrandov (AVI, 167 MB)

Již zítra vychází na DigiZone.cz další díl ze seriálu Na návštěvě u…, který bude věnován právě TV Barrandov.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.