Hlavní navigace

Další novinky ve zpravodajství ČT od září jsou venku

27. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 8. 2009

Branky, body, vteřiny a Počasí budou delší, Události oproti tomu o pět minut kratší. To jsou novinky, které chystá Česká televize na své obrazovky od 31. srpna. Start hlavní zpravodajské relace ČT zůstane zachován na 19 hodin, končit se však bude přesně o půl osmé, čímž vlastně ČT uvolní prostor TV Nova, jejíž Televizní noviny právě v 19:30 začínají a jsou nejsledovanější zpravodajskou relací v zemi.

K TÉMATU: Milan Fridrich: Moc politiky na ČT 24? To je jenom zdání

Branky, body, vteřiny však budou prodlouženy o tři minuty na čtrnáct minut a počasí se prodlouží také, a to o minutu. Novinkou bude také rozšíření ekonomického zpravodajství. O tom mluvil už ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich pro DigiZone.cz začátkem tohoto měsíce. Každý den zařadíme desetiminutovou původní reportáž, takový minipořad, který za den odvysíláme třikrát, a bude věnovaný divácky srozumitelnější ekonomice. Tomu jsme uzpůsobili i názvy těchto minipořadů pro jednotlivé dny v pracovním týdnu, uvedl v srpnovém rozhovoru Fridrich.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Milan Fridrich: ČT 24 zavede nové hlavní zprávy, Události změní grafiku

Nový ekonomický seriál zaměřený na příběhy lidí Ekonomika plus se začne vysílat již 31. srpna. V exkluzivních desetiminutových minipořadech představíme od pondělí do pátku třikrát denně silné osobní vzestupy i pády, inspirativní kariéry malých živnostníků, manažerů i podnikatelů, úspěchy lidí, trable v době krize a originální řešení, jak z nich ven, sdělil tiskový mluvčí veřejnoprávní televize Ladislav Šticha. Co se týká nové grafiky, i s tou je počítáno, ovšem není to otázkou nejbližších měsíců. I o víkendu se pak budou vysílat Události v regionech, ovšem jako celostátní relace.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).