Hlavní navigace

Další phishing útočící na klienty České spořitelny

Jiří Macich ml.

Na klienty České spořitelny opět útočí phishing. Naštěstí je z kategorie těch méně povedených. V podvodné zprávě se místo českých znaků s diakritikou zobrazují znaky z azbuky. Máte 1 novou bezpečnostní zprávu. Centrum bezpečnosti: kapacita vaše schránky byla překročena. Klikněte sem pro vyřešení, zní text e-mailu. Odkaz vede na http://file.koda.or.kr/vod/trs kde je upravená kopie titulní stránky webu České spořitelny.

Doba čtení: 1 minuta

Na klienty České spořitelny opět útočí phishing. Naštěstí je z kategorie těch méně povedených. V podvodné zprávě se místo českých znaků s diakritikou zobrazují znaky z azbuky. Máte 1 novou bezpečnostní zprávu. Centrum bezpečnosti: kapacita vaše schránky byla překročena. Klikněte sem pro vyřešení, zní text e-mailu. Odkaz vede na http://file.ko­da.or.kr/vod/trs kde je upravená kopie titulní stránky webu České spořitelny.

Phishingový filtr ve Firefoxu správně upozorní na možné riziko. Obdobnou ochranu v Internet Exploreru ovšem podvodné stránky nechávají chladnou. Varovným znakem je každopádně vyjma naprosto nedůvěryhodné adresy také velmi zkomolená čeština u formuláře pro přihlášení (Potešit aktualizace váš profil zpráva. Být príjemný ukoncit trídu pod aby obnovit se tvuj SERVIS 24 Internetban­king.). (Pooh.cz)

Našli jste v článku chybu?