Hlavní navigace

Další retro seriál na Barrandově: od září nabídne Inženýrskou odyseu

5. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 8. 2011

UVNITŘ VIDEO Vlna starších československých seriálů na televizi Barrandov nekončí. Od září se objeví na obrazovce této televize další komunistické dílko, Inženýrská odysea, kterou před časem vysílala i televize Prima. Vyplývá to z předběžných programových plánů Barrandova na 35. týden tohoto roku, který dnes stanice rozeslala programovým týdeníkům. Televize nasadí třináctidílný seriál na páteční večer od 20 hodin. První díl odvysílá 2. září.

K TÉMATU: Plechová kavalerie se na Nově stále drží nad jedním milionem diváků

Inženýrská odysea tak bude na podzim přímo konkurovat premiérové třetí řadě seriálu Vyprávěj na prvním programu České televize a více než čtvrt století starým dílům neměckého krimiseriálu Schimanski na Primě. Televize Nova bude o pátečních večerech vysílat zahraniční filmy, už od poloviny srpna postupně zopakuje prvních pět dílů ságy Harry Potter. Barrandov zjevně sází na nostalgii, protože hned po Inženýrské idysee nasadí v pátek večer trilogii filmů Bouřlivé víno ze sedmdesátých let.

ebf - témata 1

Seriál Inženýrská odysea sleduje osudy tří mladých inženýrů, kteří začínají ve strojírenském průmyslu a zahraničním obchodu. Stejně jako u Plechové kavalerie, kterou momentálně s úspěchem vysílá Nova, je autorem scénáře tohoto seriálu Jaroslav Dietl, režie se chopil Evžen Sokolovský. Seriál vznikl v roce 1979 a hrají v něm například Michal Dočolomanský, Jaroslav Satoranský, Petr Kostka, Josef Císler, Eliška Balzerová, Eva Jakoubková, Jiří Vala a další.

Zajímavé je, že celý seriál Inženýrská odysea je volně dostupný na kanálu Česko-slovenské filmové databáze na YouTube.com, pouze je u něj zakázáno vkládat odkazy na jiné weby.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).