Hlavní navigace

Další Rumun ve vedení TV Nova: stratég Florin Alexadrescu

4. 4. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 4. 2006

Strategický rozvoj televize Nova a komunikaci s inzerenty má od 1. dubna na starost Florin Alexandrescu, který dosud působil v rumunské televizi PRO TV jako ředitel prodeje. Jednatřicetiletý Alexandrescu je blízkým spolupracovníkem generálního ředitele PRO TV Adriana Sarbu, kterého majitel Novy, bermudská společnost CME, v březnu jmenoval šéfem svých televizních stanic v České republice, na Slovensku a v Rumunsku.

ebf - tip do článku - debata

Florin Alexandrescu oficiálně zastává pozici Sales Strategist pro Českou republiku a Slovensko, pod jeho působnosti tudíž spadá kromě Novy také nejsledovanější slovenská televize Markíza a kabelový a satelitní kanál Galaxie sport. Ve všech těchto stanicích je zároveň zodpovědný za prodej reklamních časů a komunikaci s klienty. Nova se zároveň rozloučila s dosavadním obchodním ředitelem Davidem Bártíkem a jeho zástupcem Davidem Menšíkem.

Alexandrescu vystudoval fakultu financí a bankovnictví na bukurešťské Akademii ekonomických studií. V letech 1997 až 1999 pracoval jako finanční analytik v rumunské makléřské společnosti Unicapital. V září 1999 nastoupil do televize PRO TV, kterou čtyři roky předtím založil Adrian Sarbu společně se CME. Nejprve zde zastával pozici koordinátora výzkumu, od roku 2000 pracoval jako Sales Exekutive a od prosince 2001 do minulého měsíce jako ředitel prodeje.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).