Hlavní navigace

Další termín startu dětské TV Pohoda: tentokrát prý už určitě v červnu

11. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Start nové dětské televize je navázaný na zahájení vysílání multiplexu 4 v deseti nových lokalitách. Půjde o všechna krajská města v České republice.

V průběhu června by měla zahájit vysílání nová dětská televize Pohoda, na kterou stojí majitel ostravského rádia Čas Radim Pařízek a bývalý šéf televize Nova Vladimír Železný. Na dotaz čtenáře serveru DigiZone.cz Petra Marečka to uvedla Renata Červená ze společnosti Digital Broadcasting, provozovatele multiplexu 4, v němž bude TV Pohoda vysílat. Rovněž tuto firmu ovládají Pařízek s Železným.

K TÉMATU: Vladimír Železný s Radimem Pařízkem si už registrovali název pro TV Regio

„TV Pohoda by se dle rychlosti pokrytí multiplexu 4 měla rozjet v průběhu června 2012,“ uvedla Červená. Právě na červen plánuje Digital Broadcasting rozšíření pokrytí multiplexu 4 ze současných tří měst (Praha, Brno, Ostrava) do dalších deseti lokalit, které se budou podle Radima Pařízka překrývat se všemi krajskými městy. Pařízek s Železným zároveň plánují spuštění celostátního centrálního programu TV Regio, do něhož by se mohly připojovat regionální a lokální televize z celé České republiky.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Multiplex 4 nabídne regionalizaci po krajích. Do června spustí 10 nových lokalit

O zařazení do multiplexu 4 vyjednává rovněž připravovaný dětský kanál České televize, který ale ještě čeká finální schvalovací proces u Rady ČT. Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka se plánovaný kanál nevejde do veřejnoprávního multiplexu, proto Kavčí hory vyjednávají s operátory multiplexů 3 a 4.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).