Hlavní navigace

Další tři firmy mohou provozovat kurzové sázení online

8. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kurzové sázení po Internetu mohou v České republice provozovat tři nové firmy. Po společnostech Fortuna, Chance, Sazka, Synot Tip a Tipsport vydalo české ministerstvo financí licenci také firmám El Rancho, Bracebridge a Rio Games. Informaci přinesly Hospodářské noviny. Internetové sázení bylo dlouho výbušným tématem na tuzemské politické scéně. Ministerstvo financí o této možnosti nechtělo dlouho ani slyšet. Naopak se hledaly cesty, jak bojovat se zahraničními sázkovými kancelářemi, u kterých…

Kurzové sázení po Internetu mohou v České republice provozovat tři nové firmy. Po společnostech Fortuna, Chance, Sazka, Synot Tip a Tipsport vydalo české ministerstvo financí licenci také firmám El Rancho, Bracebridge a Rio Games. Informaci přinesly Hospodářské noviny. Internetové sázení bylo dlouho výbušným tématem na tuzemské politické scéně. Ministerstvo financí o této možnosti nechtělo dlouho ani slyšet. Naopak se hledaly cesty, jak bojovat se zahraničními sázkovými kancelářemi, u kterých čeští sázkaři sázeli už před oficiálním posvěcením online sázení českými úřady.

Ministerstvo financí dalo českým firmám zelenou pro sázení přes Internet až na přelomu let 2008 a 2009. Miroslav Kalousek coby tehdejší ministr financí mezi svými někdejšími spolustraníky z KDU-ČSL za to ale sklidil velkou kritiku. U sázkařů je však online sázení oblíbené. Hospodářským novinám se podařilo zjistit, že třeba u Sazky tvoří sázení přes Internet 80 až 90 procent tržeb z kurzového sázení. U Synot Tipu jde o 40 procent a u Tipsportu a Fortuny jde shodně o 30 procent.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.