Hlavní navigace

Další voda na mlýn nenávistným diskutérům: O2TV dosáhla dvou set tisíc zákazníků

16. 1. 2016
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Operátor O2 se v posledních měsících opravdu hodně snaží a na změnách v jeho IPTV službě je to vidět. Pro řadu kritiků ale už bude navždy tou nenávistnou „Kellnerovou sebrankou“.

O2TV dosáhla dvou set tisíc klientů

Počet zákazníků digitální televize O2 TV překročil na konci prosince hranici 200 tisíc. Nadále stoupá také počet stažení stejnojmenné aplikace, která umožňuje sledovat televizní vysílání na mobilních zařízeních. Od svého uvedení na trh eviduje O2 už na 500 tisíc stažení.

Rok 2015 byl pro nás přelomový! Spustili jsme vlastní kanál O2 Sport, představili nové tarify pro celou rodinu a všem zákazníkům jsme do jejich počítačů, tabletů a mobilů začali zrcadlit celou naši programovou nabídku, říká David Duroň, marketingový ředitel pro segment domácností. Našim zákazníkům bychom chtěli poděkovat za jejich celoroční přízeň. Jako malý dárek jim přinášíme zdarma akční komedii Krycí jméno U.N.C.L.E., kterou najdou v O2 Videotéce, doplnil Duroň s tím, že film bude dostupný v O2 Videotéce zdarma od 14. do 22. ledna.

Jan Brychta: O2 TV hlásí více než dvě stě tisíc zákazníků


Autor: 02 Czech Republic

Set-top-box pro O2TV

Česká televize bude poprvé vysílat Oscary

Největší svátek filmu, udílení zlatých sošek neboli Oscarů, budou moci letos diváci v České republice vůbec poprvé v historii vidět na volně šířeném kanálu. Práva pro živý přenos ze slavnostního ceremoniálu získalo veřejnoprávní médium z Kavčích hor. Na facebookovém profilu to oznámil svým odběratelům programový ředitel České televize Milan Fridrich. Zájemci, kteří v minulosti chtěli sledovat předávání Oscarů, museli využít prémiový kanál HBO, případně německou televizi ProSieben vysílající volně na satelitu Astra.

Favoritem Oscaru je letos drama Zmrtvychvstani, ma 12 nominaci. O cenu pro nejlepsi film se popere s dalsimi sedmi kandidaty. Vyhlaseni bude 28. unora. A dulezita zprava: v České televizi uvidite slavnostni predavani Oscaru v noci 28.2 ZIVE! Poprve v historii ČT.. A 29.2 vecer ve 20:00 na CT Art pak zaznam prenosu, tvz, mezinarodni vydani. Tesme se! napsal Fridrich, který dále prozradil, že svátek stříbrného plátna bude pochopitelně dostupný se simultánním překladem. Zdali se o něj postará opět Dana Hábová, to prozatím tají.

Lukáš Polák: Oscarový ceremoniál odvysílá poprvé v historii živě Česká televize


Foto: archiv DigiZone.cz

Získání vysílacích práv pro Oscary oznámil na Facebooku programový šéf Milan Fridrich

Markíza International odstartuje 1. února

Mezinárodní verze slovenské komerční televize Markíza s dodatkem International, která bude určena pro distribuci v České republice, začne vysílat 1. února. Vyplývá to z programových plánů na první týden vysílání stanice, které společnost Markíza Slovakia poskytla novinářům. Prvním pořadem Markízy International bude ranní blok Teleráno v 6:00, následovat budou pořady Svokra, Rodinné prípady, Horúca krv nebo Aj múdry schybí. V prime time, tedy hlavním vysílacím čase, uvidí diváci kromě zpravodajství také seriál Horná Dolná, zábavnou show Kredenc nebo Rodinné prípady.

Markíza International je odpovědí na poptávku po pořadech slovenských televizí v nabídkách českých placených služeb. Z nabídek tuzemských operátorů by zároveň měla zmizet původní, tedy čistě slovenská verze Markízy a také její tematické klony – kanály Dajto a Doma. „Mezinárodní“ podoba Markízy, kterou by provozovatel mohl teoreticky nabídnout i na dalších trzích, pokud by o ni byl zájem, bude vysílat pouze ty pořady, u nichž nebude problém s mimoslovenskou distribucí, tedy zejména původní tvorbu. Podle dnes zveřejněného předběžného plánu by měla odstartovat ve stejný den i Nova International. Vysílací schéma však televize poskytla pouze redakcím programových magazínů.

Lukáš Polák: Markíza International by měla začít vysílat 1. února, stejně jako „mezinárodní“ Nova

Ukázka z vysílání kanálu Markíza HD
Autor: repro foto Markíza HD (pro DigiZone.cz Čestmír Polák)

Ukázka z vysílání kanálu Markíza HD

Stručně

Od února budou mít tuzemské televize v rámci peoplemetrových dat k dispozici i hodnotu označovanou jako TS0, případně VOSDAL. Jde o zkratku Viewed On Same Day As Live. Jde konkrétně o obsah daného kanálu, který byl ze záznamu přehrán v ten samý den, kdy byl živě vysílán.

Lukáš Polák: Televize se nově dostanou k odložené sledovanosti z aktuálního dne

Filmový kanál AMC bude klientům placených služeb dostupný ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Zdali konkrétní operátor program do své nabídky zařadí, bude záležet pochopitelně na případných jednáních s jeho provozovatelem, společnosti AMC Networks International – Central Europe.

Lukáš Polák: Filmový kanál AMC pouští do distribuce svou verzi ve vysokém rozlišení

Slovenský podnikatel Ivan Hronec spustí prostřednictvím společnosti Film Europe, kterou vlastní a zároveň jí i šéfuje, novou tematickou stanici Festival. Program bude vysílat v době od 22:00 do 4:00 a nabídne festivalovou, filmovou a televizní kinematografii všech žánrů. 

Lukáš Polák: Film Europe spustí tematický kanál Festival, odstartovat by mohl do léta

Placené HD kanály zastupuje v multiplexu Film Europe.
Autor: repro foto Film Europe HD

Tematický kanál Film Europe se dočká svého sourozence.

Předseda Rady Českého rozhlasu Petr Šafařík na středeční zasedání volebního výboru do Poslanecké sněmovny nedorazil a nemohl tak zákonodárcům vysvětlit kauzu e-mailové komunikace, kterou si měl údajně vyměnit s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou.

Lukáš Polák: Poslanci se v postoji na e-mailovou kauzu šéfa Rady ČRo neshodli, Šafařík nedorazil

Formát divácké ankety naráží na nesouhlas některých stanic, které by preferovaly hlasování odborné poroty. Tento formát preferuje hlavně TV Nova, která se také letošního ročníku odmítla účastnit.

Jan Brychta: TýTý letos nebude, stejně jako loni zbyla jen Česká televize a Prima

KL22_nominace

Ostravské studio slaví 60. výročí své existence a do historie nechá nahlédnout prostřednictvím výstavy, ale i koncertu ve vítkovickém Gongu. Ve svém novém působišti v bývalém Divadle Petra Bezruče v centru Ostravy má k dispozici dvě studia a velký ateliér.

Bohumil Herwig: Ostravské studio České televize slaví 60 let, nabídlo už přes 145 tisíc pořadů

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.