Hlavní navigace

Mluvčí Rady ČRo Dana Jaklová obhajovala odvolání Kasíka

23. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

23. 7. 2009

Mluvčí Rady Českého rozhlasu Dana Jaklová dnes odpovídala na otázky čtenářů serveru iDnes.cz a mimo jiné vysvětlovala postoje vedoucí k odvolání dnes již bývalého generálního ředitele ČRo Václava Kasíka. Pro jeho odvolání hlasovalo 6 členů Rady ČRo. Je to 6 dospělých lidí, kteří opravdu pokyny nepotřebují, uvedla Jaklová, která dlouhodobě patřila mezi největší kritiky Kasíka.

Jeden z čtenářů se dotazoval, zda bylo opravdu nutné svolávat mimořádnou schůzi, na níž podle něj Rada před zraky celé veřejnosti musela měnit svůj jednací řád tak, aby vyhovoval vašim záměrům, a zároveň se ptal, zda nemohlo odvolání Kasíka počkat až do řádné schůze, která měla proběhnout za týden. Jednací řád jsme neměnili proto, že bychom něco před zraky veřejnosti ukryli. Jednací řád jsme měnili naopak proto, aby bylo hlasování o tak závažné věci, jakou je odvolání generálního ředitele média veřejné služby, transparentní, uvedla Jaklová a dodala: Podle většiny Rady ČRo byl důvod k okamžité reakci.

Jaklová ale odmítla, že by Rada přistoupila k odvolání generálního ředitele až ve chvíli, kdy se ji podařilo získat rozhodující hlas na svou stranu. To naznačoval jeden z dotazujících, ale místopředsedkyně Rady s tím nesouhlasila. Máte lepší informace než mám já. Nic nového Vám tedy jakýmkoli svým sdělením přinést nemohu. Přeji ještě více Vaší lehkosti bytí, odpověděla pouze.

Odpovědi na další otázky si můžete přečíst na serveru iDNES.cz.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.