Hlavní navigace

Daniela Drtinová kývla na nabídku České televize, bude moderovat Interview

12. 8. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Přesunem Drtinové do Interview ČT 24 chce redakce zpravodajství České televize vytvořit formát, který svým zaměřením plynule naváže na Události a analytické Události, komentáře.

Kauza, kterou by bylo možné pojmenovat jako „Odvolání Daniely Drtinové z analytického pořadu Události, komentáře“, je, zdá se, u konce. Moderátorka kývla na nabídku vedení zpravodajství České televize a bude diváky provázet diskusní čtyřiadvacetiminutovkou Interview ČT 24 na zpravodajském kanálu veřejnoprávního média. Tiskovou zprávou o tom informovala dnes večer mluvčí ČT Alžběta Plívová. Znamená to, že Interview ČT 24 ponese v dohledné době nově její jméno, tedy Interview Daniely Drtinové. Na přípravě pořadu se bude podílet stejný tým editorů jako u Událostí, komentářů.

K TÉMATU: Události, komentáře ČT už jen s Martinem Veselovským a Lukášem Dolanským

Odvolání Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře a její přesun do Interivew ČT 24 vyvolal mezi veřejností otázky, zdali se tak nestalo na politickou objednávku. Tuto otázku položily směrem k vedení především odboráři České televize. Drtinové se následně zastal i její kolega Martin Veselovský, editoři tohoto analytického pořadu a také jeden z členů vedení veřejnoprávního média, výkonná ředitelka Nových médií Pavlína Kvapilová. Věřím generálnímu řediteli České televize, že zaručí plnění principu nestrannosti a objektivity, protože věřím, že sledujeme společný cíl. A tím je nezávislost a svobodné zpravodajství, uvedla Drtinová.

GLOSA: Proč šéfové zpravodajství ČT prostě neřeknou, že jim Drtinová nevyhovuje?

Ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal svým vyjádřením de facto popřel, že přesun populární, avšak pro některé diváky kontroverzní moderátorky byl na politickou objednávku. Už od května jsme přemýšleli o tom, jak změnit koncepci pořadu Interview ČT 24 tak, aby ještě před hlavní zpravodajskou relací zazněly na ČT 24 nové informace, na které budou moci plynule navázat jak Události, tak Události, komentáře, uvedl Šámal a dodal: Cílem těchto změn je vytvořit profesionální analytický pořad, který co do respektu a informační nosnosti bude na stejné úrovni jako Události, komentáře, a zahájí tak hlavní zpravodajský blok na ČT 24. Jsem proto rád, že se Daniela Drtinová jako zkušená moderátorka tohoto úkolu ve svém novém pořadu chopí.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: K obavám týmu Událostí, komentářů se přidal první člen vedení ČT: Pavlína Kvapilová

Zdeněk Šámal se vyjádřil také k tomu, proč se Česká televize rozhodla změnit stávající složení moderátorů Událostí, komentářů. Veškeré kroky, které činíme s přechodem na podzimní vysílací schéma, činíme proto, abychom poskytli divákům nejen jistotu konkrétních pořadů v konkrétních časech, ale také jasný a predikovatelný charakter těchto relací, který jim mohou vtisknout silné moderátorské osobnosti, konstatoval Šámal a dodal: Moderátor, který bude dění v pořadu sledovat kontinuálně celý týden, se bude moci pohybovat ve větším kontextu a klást témata do větší konfrontace. K přesunu Bohumila Klepetka do interaktivního Hyde Parku se Česká televize v tiskové zprávě nevyjádřila.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).