Hlavní navigace

Dánsko upouští od "třikrát a dost". Proti pirátství půjde blokováním webů a vzděláváním

Daniel Dočekal

Podle The Verge se Dánsko chystá představit novou strategii boje proti softwarovému pirátství. Založena bude na vzdělávání a inovaci, nikoliv na postizích. Součástí nové strategie je upuštění od záměru zavést „třikrát a dost“, místo toho bude dánské ministerstvo kultury pracovat s držiteli práv, telekomunikačními společnostmi a dalšími subjekty na podpoře vytváření legálních alternativ pirátství a vzdělávání uživatelů.

Doba čtení: 1 minuta

Podle The Verge se Dánsko chystá představit novou strategii boje proti softwarovému pirátství. Založena bude na vzdělávání a inovaci, nikoliv na postizích.

Součástí nové strategie je upuštění od záměru zavést „třikrát a dost“, místo toho bude dánské ministerstvo kultury pracovat s držiteli práv, telekomunikačními společnostmi a dalšími subjekty na podpoře vytváření legálních alternativ pirátství a vzdělávání uživatelů.

TorrentFreak ale také uvádí, že Dánsko možná přistoupí k rozšíření blokování webů. O případném zablokování webu by ale rozhodoval soud.

Zdroj: Denmark reportedly abandoning ‚three strikes‘ piracy law in favor of education and site blocking, Denmark Kills File-Sharing Warnings, Launches Legal Services Initiative

Našli jste v článku chybu?