Hlavní navigace

Dánsko upouští od "třikrát a dost". Proti pirátství půjde blokováním webů a vzděláváním

Daniel Dočekal

Podle The Verge se Dánsko chystá představit novou strategii boje proti softwarovému pirátství. Založena bude na vzdělávání a inovaci, nikoliv na postizích. Součástí nové strategie je upuštění od záměru zavést „třikrát a dost“, místo toho bude dánské ministerstvo kultury pracovat s držiteli práv, telekomunikačními společnostmi a dalšími subjekty na podpoře vytváření legálních alternativ pirátství a vzdělávání uživatelů.

Podle The Verge se Dánsko chystá představit novou strategii boje proti softwarovému pirátství. Založena bude na vzdělávání a inovaci, nikoliv na postizích.

Součástí nové strategie je upuštění od záměru zavést „třikrát a dost“, místo toho bude dánské ministerstvo kultury pracovat s držiteli práv, telekomunikačními společnostmi a dalšími subjekty na podpoře vytváření legálních alternativ pirátství a vzdělávání uživatelů.

TorrentFreak ale také uvádí, že Dánsko možná přistoupí k rozšíření blokování webů. O případném zablokování webu by ale rozhodoval soud.

Zdroj: Denmark reportedly abandoning ‚three strikes‘ piracy law in favor of education and site blocking, Denmark Kills File-Sharing Warnings, Launches Legal Services Initiative

Našli jste v článku chybu?
22. 6. 2012 14:21
nj (neregistrovaný)

u nás předseda OSA, ten který náhodou proti Jakešovi neprotestoval (viz. jakešův slavný projev na červeném hrádku) pořádá koncert (dohazuje celebrity námi všemi dotované) pro předsedu vlády (Topolánka)...Mádl za agitaci přemluv bábu a pro TOP09 dostane role za milióny opět z našich peněz... ale to nevadí, ale běda jak někdo něco stáhne, to je najednou velmi zle...