Hlavní navigace

Dárek pro satelitní diváky k 1. máji? Celý den s nekódovanými koncerty v HD

10. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Sony Music
Satelitní diváci dostanou 1. května z družice Astra velice příjemný dárek. Po celý den budou moci sledovat koncerty ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) – zdarma a navíc nekódovaně.

1. května 2012 spouští své nekódované vysílání z družice Astra, pozice 19,2 stupně východně, německý veřejnoprávní kanál 3sat HD. A start to bude skutečně velkolepý. Po celý den až do 2. května (6:15 ráno) se mohou těšit všichni hudební fanoušci na vydatnou dávku koncertů napříč všemi žánry. Ty starší budou pouze do vysokého rozlišení konvertovány, ale u těch nových se dá předpokládat, že jsou již snímány v nativním, tedy přirozeném HD.

ČTĚTE TAKÉ: Digitální revoluce ze satelitu se blíží. Analogové vysílání už má na kahánku

V rámci akce „Pop Around The Clock“ vystoupí například Rolling Stones, U2, R.E.M., Sheryl Crow, Leona Lewis, Carlos Santana, Simon & Garfunkel, Take That a mnozí další.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Nekódované kanály 3sat a KI.KA od příštího roku v HD rozlišení

Vysílací plán mohou najít zájemci na webu německé televize 3sat.

K dispozici je i seznam písní, které nebudou v repertoáru interpretu chybět.

DT 23

Kanál 3sat HD bude od 1. května vysílat spolu s KiKA HD na kmitočtu 11.347/V, který se uvolní po analogovém vysílání. Obě stanice nebudou kódovány.

Foto: Sony Music

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).