Hlavní navigace

Darujte peníze na pomoc uprchlíkům, Google váš dar zdvojnásobí

16. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firma vyhlásila sbírku na humanitární pomoc uprchlíkům, sama do ní slíbila celosvětově přispět 150 milionů Kč.

Od 20 do 500 Kč mohou zájemci darovat na humanitární pomoc v uprchlických táborech přímo prostřednictvím speciální stránky, kterou Google zřídil. 

Pro zdvojnásobení vašeho daru Google přispěje stejnou částkou až do výše 150 milionů korun (5 milionů eur) celosvětově. Společně tak přispějeme 300 milionů korun (10 milionů eur), slibuje firma. Slíbené zdvojnásobení příspěvků ovšem platí jen při darování prostřednictvím Googlu.

Peníze mají prostřednictvím fondu Network for Google putovat na účty čtyř humanitárních organizací: Lékaři bez hranic, Mezinárodní záchranný výbor, Save the Children a Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

MM socky3

Tyto neziskové organizace pomáhají poskytovat nezbytnou pomoc uprchlíkům a migrantům (např. přístřeší, vodu, potraviny a léky) a pečují také o bezpečí a práva lidí v nouzi, vysvětluje svou volbu Google. Náklady na zpracování darů uhradí firma ze svého.

Dar je možné poslat přímo ze stránky Googlu (jste-li přihlášeni ke Google účtu a máte v něm zadánu platební kartu). Dárce zde dostane na výběr, jakou částku může poslat: k dispozici jsou volby 20, 50, 100, 250 a 500 Kč. Dar je ovšem možné opakovat. 

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn