Hlavní navigace

Dechovková Orchidej nakonec neodstartuje, v Brně bude vysílat Signál Rádio

21. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Signál Rádiu, nejnovějšímu projektu skupiny Radio United, se daří získávat nově přidělené kmitočty. Od regulátora nedávno dostal i frekvenci v Karlových Varech.

Rádio Orchidej, nový projekt společnosti Radio United Broadcasting, provozovatele rádií Beat, Rádio 1, Kiss a dalších, nakonec neodstartuje. Vyplývá to z aktuálního zápisu ze zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), které se konalo tento týden. Rozhlasová skupina se nakonec rozhodla vysílat do Brna svůj nejnovější projekt, tedy Signál Rádio, které v tuto chvíli šíří svůj signál ve středních Čechách (Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Jičín a Mělník) a v Praze. Na jihu Moravy spustí Radio United verzi Signál Rádio Brno, kde se dají očekávat regionální odpojování.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Dechovková Orchidej se může rozvysílat v Brně, Signál v Karlových Varech

Požadovaná změna názvu by podle regulátora nevedla k neudělení licence ve veřejném slyšení. Signál Rádio Brno může zahájit vysílání v jihomoravské metropoli i díky tomu, že žaloba, která na udělení frekvence 98,1 MHz pro Rádio Orchidej v minulosti padla, pozbyla letos platnosti. Její navrhovatel, společnost Londa provozující stanice Impuls, Český Impuls a Rockzone, se ji totiž rozhodl vzít zpět. Orchidej, nyní Signál Rádio Brno, dostala licenci klasicky na dobu osmi let. Výkon vysílače má být 1 kW. Díky rozhodnutí vysílací rady bude v Brně nově vysílat i taneční Dance Radio skupiny Lagardère Active ČR.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.