Hlavní navigace

Stanice Déčko a ČT art změnily v DVB-T identifikaci, možná budete muset přeladit

29. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Přijímače by neměly mít se zpracováním nové programové pozice problém. Ve většině případů by si měly s tímto krokem poradit automaticky.

Společnost Progress Digital, operátor Regionální sítě 7, dnes změnila identifikátor programové pozice Test, která byla určena pro chystané stanice ČT :D a ČT art. Oba programy už nyní využívají definitivní Service ID (SID), který byl přidělen Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ). Pozice určená pro plánované stanice, které odstartují 31. srpna, už se nově identifikuje jako „CT:D / CT art“. Kromě této pozice najdou diváci v multiplexu také programy ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD a Retro Music TV.

BRAND23 Workshop

ROZHOVOR: Nechceme divákům nabízet levný šunt, říká o ČT art její šéf Tomáš Motl

Dnešní krok, který provedla společnost Progress Digital, se na přijímačích může projevit různě. Nejlepším řešením je, když si televizor, případně set-top-box, s tímto krokem poradil sám. Jiná zařízení pro změnu upozorní na změnu identifikátoru, která nastala. Některým divákům nezbude jiná možnost, než že budou muset multiplex znovu naladit. To udělají jednoduše tím způsobem, že vstoupí do menu svého přijímače, zadají kanál, na němž digitální síť přijímají a jeho naladění následně potvrdí.

Aktuální složení Regionální sítě 7 společnosti Progress Digital
Autor: repro foto Regionální síť 7

Aktuální složení Regionální sítě 7 společnosti Progress Digital

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).