Hlavní navigace

Déčko startuje pátou sezónu. Chystá kurz italštiny i nový večerníček

Autor: ČT
Bohumil Herwig

Emanuel Ridi, zábavný DějePIC! i Hudební perličky Pavla Šporcla. Přichystáno je patnáct původních premiér.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Během čtyř let odvysílala dětská stanice více než 20 200 premiérových pořadů. Na původní animované pořady by se tak dalo dívat téměř čtyřicet dní v kuse. Každý týden se také na stránkách Decko.cz objeví minimálně jedna nová zábavně-vzdělávací hra. Web, který nabízí bezpečný prostor pro děti, registruje 7 mil. zobrazených stran měsíčně.

Do pátého roku své existence vstupuje dětský kanál s patnácti původními novinkami. Jde například o zábavnou historickou talk show DějePIC! či kurz italštiny s Emanuelem Ridim pojmenovaný Čau Bambini. Během čtyř let odvysílalo Déčko přes 6200 hodin zábavně vzdělávacích pořadů, a především díky rozsáhlé vlastní tvorbě dosáhlo v letošním roce rekordního podílu na sledovanosti – 37 % u dětí ve věku 4 až 9 let.

NAPSALI JSME: Podzimní schéma ČT art: Podívejte se na fotogalerii z tiskové konference

Podzimní schéma ČT art: Rudy Linka, Pavarotti i Husa na provázku

Jak vypadá podzimní schéma České televize

tip obecný root

Déčko - Emanuel a Giacomo v pořadu Čau Bambini
Autor: ČT

Déčko – Emanuel a Giacomo v pořadu Čau Bambini

Dětský program si každý den pustí dvě stě šedesát tisíc dětí, což je pro představu o něco menší Ostrava. Kdybych ve své úvaze pokračoval dál, tak zodpovědnost, aby se celému městu líbilo to, co vysíláme, je obrovská. Navíc, pokud se jedná o děti, tedy o generaci, která ovládá nejnovější výdobytky informačních technologií a je velmi těžké ji zaujmout, říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: Ačkoli ctíme a navazujeme na tradici, například i nadále vyrábíme večerníčky klasickou animační technikou, snažíme se neustále přicházet s moderními a hlavně původními formáty i novinkami. Od letošního roku tak nabízí Déčko například možnost duálního zvuku. Nejmenší diváci mohou sledovat pořady v původním znění a překvapit rodiče tím, kolik cizích jazyků ovládají.

Déčko - historická talk show DějePIC!
Autor: ČT

Déčko – historická talk show DějePIC!

Déčko také přišlo s řadou nových formátů, na jejichž realizaci se podílejí přední čeští režiséři, jako například Karel Smyczek, Jiří Strach či Karel Janák. Nyní představí i různé hudební žánry: „Lidovky“ v animovaných příbězích přiblíží série Zpívejte s námi, „Hudební perličky Pavla Šporcla“ budou o tónech a melodiích, které každý zná, ale možná si úplně neuvědomuje, kdo je složil. Podzim také přinese pokračování vůbec prvního českého sitcomu pro děti o sympatických strašidlech a nesympatické rodině Mazalů. Chybět nebude ani nový večerníček.