Hlavní navigace

Déčko začne označovat pořady vhodné pro děti starší osmi let

29. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Povinnost takzvaného labelingu, tedy označování vhodnosti pořadů podle věku, v České republice neexistuje. Česká televize k němu přistupuje na této stanici zcela dobrovolně.

Pořady pro děti starší osmi let dostanou na chystaném tematickém kanálu Déčko svoje vlastní označení, aby rodiče věděli, že mladší děti by mohli mít s jejich pochopením problém. Kanál ČT :D tak bude vůbec první stanicí České televize, kde se objeví takzvaný labeling, tedy označování vhodnosti pořadů. Veřejnoprávní médium s ním ale bude šetřit. Objevit se má pouze u několika pořadů týdně. Starším dětem budou na Déčku určeny například Zprávičky, pětiminutový pořad, který nabídne aktuality dne jednoduchou a zábavnou formou. Vyhnout se chtějí například politickým tematům.

CIF - osobnosti

ČTĚTE TAKÉ: Start Déčka zahájí Česká televize velkým dětským dnem na pražské Pankráci

Toto označení zavedeme zhruba u pěti pořadů týdně. Jde o pořady, které by svým pojetím mohly být pro děti mladší příliš složité. Signál se tak na obrazovce rozsvítí třeba ve chvíli, kdy budeme vysílat Děsivé dějiny od BBC, jejichž humor je pro menší děti obtížně pochopitelný, uvedl při této příležitosti výkonný šéf Déčka Petr Koliha. Vzhledem k tomu, že labeling pořadů u nás není legislativně zakotven, jde o zcela dobrovolný krok, kterým Česká televize vychází vstříc dětem a hlavně rodičům. Stanice ČT :D začne vysílat už za několik dní, v sobotu 31. srpna, na společné programové pozici se stanicí ČT art.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).