Hlavní navigace

Deezer podporuje Chromecast

9. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Deezer díky své nové mobilní aplikaci podporuje přehrávání hudby přes Chromecast. Zároveň předplatitelům zpřístupnil hudbu v nejvyšší kvalitě nově i pro mobily a tablety.

Hudební streamingová služba Deezer přichází s avizovanou aktualizací aplikace pro mobilní zařízení se systémem Android. Klíčové novinky jsou dvě. Deezer nyní umožňuje z mobilu či tabletu poslouchat hudbu díky zařízení Chromecast přes libovolný HD televizor, kdy se z mobilního zařízení stává dálkový ovladač.

Připojení k zařízení Chromecast.

Deezer následuje některé konkurenční hudební streamingové služby. Google Play Music samozřejmě Chromecast podporuje již od jeho uvedení. Rdio se přidalo krátce poté, co Google letos vydal SDK pro Chromecast. Pandora je další hudební službou, která jej podporuje, ale není dostupná českým uživatelům.

Další novinka se týká výhradně předplatitelů. Deezer jim nově i pro mobilní zařízení nabízí hudbu v nejvyšší dostupné kvalitě, tedy ve formátu MP3 s datovým tokem 320 kbit/s. Nejvyšší kvalita byla dříve dostupná jen pro osobní počítače, chytré televizory, různé přehrávače či herní konzole, ale ne pro mobily a tablety.

Cloud23

V nastavení aplikace si lze zvolit, jestli se má hudba v nejvyšší kvalitě streamovat jen při připojení přes WiFi síť. Dále lze nastavit, jestli pro poslech offline má být synchronizována hudba právě v nejvyšší kvalitě. Samotnou synchronizaci je možné zakázat během připojení přes síť mobilního operátora.

Nastavení kvality hudby pro poslech a synchronizaci.

Francouzský Deezer na český trh dorazil jako první zahraniční služba svého typu již v lednu 2012. Aktuálně působí ve více než 180 zemích. Podle posledních čísel má 16 milionů aktivních uživatelů a 5 milionů abonentů. Mnohem méně dostupné Spotify udává 40 milionů uživatelů a 10 milionů abonentů.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).