Hlavní navigace

Dell Latitude 2100: nový netbook pro malé děti

21. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na nejmenší uživatele se hodlá zaměřit společnost Dell novým netbookem Latitude 2100 s procesorem Intel Atom N270, kterým chce známý výrobce počítačů proniknout do mateřských školek a základních škol. Půjde o velmi variabilní řadu. Displej s úhlopříčkou 10,1" může být jak dotykový, tak klasický. K dispozici budou modely až s 2 GB operační paměti. Počítá se jak s verzí s SSD diskem, tak s verzí s klasickým pevným diskem o rychlosti 5400 otáček za minutu. Konektivitu má zajistit klasické…

Na nejmenší uživatele se hodlá zaměřit společnost Dell novým netbookem Latitude 2100 s procesorem Intel Atom N270, kterým chce známý výrobce počítačů proniknout do mateřských školek a základních škol. Půjde o velmi variabilní řadu. Displej s úhlopříčkou 10,1" může být jak dotykový, tak klasický. K dispozici budou modely až s 2 GB operační paměti. Počítá se jak s verzí s SSD diskem, tak s verzí s klasickým pevným diskem o rychlosti 5400 otáček za minutu. Konektivitu má zajistit klasické ethernetové rozhraní (10/100 Mbit/s) a podpora WiFi. Ve výbavě nebude chybět Bluetooth, čtečka paměťových karet formátu SD/MMC, trojice portů USB 2.0 a VGA výstup pro externí monitor.

Kromě toho, že Latitude 2100 bude vyráběn v barvách lákavých hlavně pro děti, Dell počítal i s dalšími úpravami. Pryžový povrch má dětem umožnit snadnou manipulaci s netbookem. Pro pedagogy je zase určen zřetelný indikátor aktuálního připojení k Internetu. Latitude 2100 nabídne také spodní část bez otvorů, kam by mohl zatéci rozlitý nápoj a volitelně speciální klávesnici s ochranou před mikroby. Latitude 2100 bude Dell dodávat nejen s Windows XP, ale také s Windows Vista a Ubuntu. (CNET Crive, PC World)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).