Hlavní navigace

Deloitte: 13 českých společností v padesátce nejrychleji rostoucích evropských technologických firem

16. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Celkem 13 českých společností se dostalo do padesátky nejrychleji se rozvíjejících středoevropských technologických firem v tradičním žebříčku (Technology Fast 50 Central Europe) společnosti Deloitte. Nejlépe si vedla Invia.cz s nárůstem výnosů o 2.001 procent, která skončila osmá v pořadí, následovala Kasa.cz, s růstem 1.580 procent, která skončila na jedenáctém místě a MITON CZ, který se umístil na dvacátém místě.

Celkem 13 českých společností se dostalo do padesátky nejrychleji se rozvíjejících středoevropských technologických firem v tradičním žebříčku (Technology Fast 50 Central Europe) společnosti Deloitte. Nejlépe si vedla Invia.cz s nárůstem výnosů o 2.001 procent, která skončila osmá v pořadí, následovala Kasa.cz, s růstem 1.580 procent, která skončila na jedenáctém místě a MITON CZ, který se umístil na dvacátém místě.

V přehledu jsou společnosti řazeny na základě růstu výnosů za předchozích pět let. Společnost, jež se hodlá ucházet o místo v přehledu, by měla mít roční výnos za pět let dozadu stabilně nad hranicí 50 tisíc EUR, ústředí ve Střední Evropě a musí se zabývat vývojem nebo výrobou vlastních technologií, mezi jejími většinovými vlastníky také nesmějí být dceřiné společnosti strategických subjektů. Softwarové společnosti nadále dominují celé soutěži, v níž si vybojovaly celkem 24 příček. Dá se však očekávat, že příští rok je porazí internetové firmy, protože na Internet se přesouvá celá řada softwarových aplikací a počet uživatelů internetu ve střední Evropě stále výrazně roste, prohlásil Dariusz Nachyla, výkonný partner skupiny pro technologie, média a telekomunikace společnosti Deloitte ve střední Evropě. (Tisková zpráva)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.