Hlavní navigace

Deník Právo: Předsedkyně vysílací rady Kalistová míří na ministerstvo kultury

Lukáš Polák

Stávající šéfka vysílací rady už byla v minulosti politicky aktivní. Do tohoto orgánu ji úspěšně v roce 2009 nominovala Česká strana sociálně demokratická (ČSSD).

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dosavadní předsedkyně Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Kateřina Kalistová podle deníku Právo skončí ve své funkci a stane se náměstkyní pro mediální legislativu a církve budoucího lidoveckého ministra Daniela Hermana. Vyjádření samotné Kalistové se serveru DigiZone.cz nepodařilo získat – nezvedala svůj mobilní telefon. Herman už prý jméno budoucí náměstkyně a stávající předsedkyně vysílací rady odsouhlasil, tvrdí deník. Tento krok by pochopitelně znamenal, že Kateřina Kalistová by musela RRTV opustit úplně.

PR Summit tip Horák_sponzoring

Z ARCHIVU: Kalistová potřetí zvolena předsedkyní RRTV, místopředsedy jsou Bouška a Foltán

Kalistová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a začátkem milénia působila i na University of Waterloo v Kanadě a Puškinově institutu ruského jazyka v Rusku. V politice by rozhodně nebyla nováčkem. Jak uvádí ve svém stručném životopise, od roku 2006 do roku 2007 působila jako náměstkyně na Ministerstvu kultury a už v roce 2005 připravovala podklady pro jednání vlády na Ministerstvu práce a sociálních věcí. Předsedkyní vysílací rady je Kalistová od roku 2009, kam ji nominovala ČSSD. Loni svou pozici obhájila.