Hlavní navigace

Názory k článku Deset let firmy, která nechce škodit

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 9. 2008 9:29

  anonymní
  O ekonomickém zdraví firmy, a tedy její budoucnosti přeci nevypovídá cena akcií obzvlášť ne při globální krizi akciových trhů. Co zkusit porovnat nárůst zisku (tuším 30%)? Co se podívat co udělali akcie při zveřejnění posledních hospodářských výsledků (skok o 100$)? Co zkusit zapřemýšlet nad náklady - kolik z těchto nákladů jde na investice a kolik na provoz či udržení oproti jiným firmám. A poslední si neodpustím. Google bezpochyby obrovsky vydělává a obrovsky bude vydělávat na programu AdWords AdSense - které firmě přibývají zákazníci a klienti tím, že se sami registrují? To je přeci jeden z nejgeniálnějších počinů Google - nabízí prostor pro inzerenty na tisících webech, které sami provozovatelé dávají k dispozici prostřednictvím AdSense. To vše jen s minimálními administrativními náklady Google. Je to byznys, který běží "sám". V tom je bezkonkurenčnost Google do budoucna. Žádné ohrožení pro Google v tomto směru nevidím.
 • 11. 9. 2008 22:04

  bez přezdívky
  Kdybych byl Microsoftem a štvalo mě, že Google je úspěšný, poslal bych do něj na výzvědy svého zaměstnance, který by tam pár měsíců či let pracoval a těžil informace. A pak se vrátil a vše mi povyprávěl a zkusil využít pro mě.
 • 11. 9. 2008 14:18

  Marek (neregistrovaný)
  To bych nenazval geniálním počinem Google, protože se to nijak zásadně neliší od výměnných bannerových reklam, které tu byly dlouho před AdSense.

  Google to pouze v některých bodech doladil.
 • 11. 9. 2008 14:49

  Adam (neregistrovaný)
  A nie je práve to doladenie niečoho, čoho sa nikto desať rokov nechytil prejav geniality? :)

  Ad BETA - autor / vyhodený zamestnanec zdôrazňujú, že gmail je BETA už 4 roky a mal "pár výpadkov"... Žiadny z free mailov nie je bezvýpadkový... a to, že je Beta? ja som na to zabudol týždeň po registrácii

  Ad Chrome - tu netreba zabudnúť, že to je tiež beta. To nie je auto 4 roky vyvíjané a potom sa zistí, že hups, chyba. To je verejný beta test nove´ho prehliadača. Na druhú stranu, aspoň tie chyby riešia, že.
 • 12. 9. 2008 22:18

  anonymní
  Naprosty souhlas.
  -Autor zapomel zminit androida.
  -Na youtube by mel google zacit vydelavat... podle me to neni zatim zadna slava
  -chrome neni vyvijen od piky ale prevzal vykreslovaci jadro z Safari (webkitu) takze naklady na vyvoj nebudou enormni a treba se vrati tim ze pres adresni radku se vyhledava na google.
  -Spis je problem ze se googlu nepodarilo prorazit do socialnich siti. nebo do microblogovani.
  -jinak chrome zbudil ohlas i kdyz jeho verze je nejake 0.2* doufam ze google se vyda prave smerem k desktopu. treba tim ze udela operacni system pro netbooky (treba nejake distro linuxu).

  Ale vemte si priklad jste webmaster anglickych stranek co vas zajima.
  jak se stranka umisti google (potom samozrejme v dalsich).
  pouzijete pokud vybirate ze dvou textu ten ktery se vic libi google pres optimalizer.
  jak ji inzerovat taky skrz google (ano jsou jine alternativy)
  pokud naopak chce vydelavat tak jsou tu google a Adsense.
  jak sledovat statistiky zadarmo analitics google. (ano jsou i jine alternativy).

  Ano google vydelava na reklame, to ze se min klepe muze mit za nasledek 2 veci agresivnejsi reklamu. zvyseni ceny za proklik (otazka je jestli si to google muze povolit MS muze na internetu vesele tratit a to je dalsi neprijemnost pro google)

  A jeste co je podle me selhani google jsou google apps ktere bvy byly dobre trochu predelal respektivne kdyby pridal sitovy disk a synchronizaci kontaktu.
 • 12. 9. 2008 8:21

  evil (neregistrovaný)
  Google byl ten "hodný" do tý doby, než kamarádům Číňanům svěřil, kdo byl uživatelem té které schránky - a toho pak rudý fašisti samozřejmě zavřeli. A zároveň do tý doby, kdy převážily prachy nad "Don't be evil", když šel kamarádům Číňanům vylepšit cenzuru další cenzurou. Jak bohulibé, úplná charita.

  Jediný, co se mi na Googlu líbí za aplikaci, je GMaps, jejich API je naprosto perfektní, a ty možnosti s tim jsou obrovský v širokym spektru.
  Jinak nuda, nuda, šeď, nic novýho, nic zvláštního, co by nebylo jinde.