Hlavní navigace

Deset nejhorších internetových akvizic v historii

29. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O internetových akvizicích píšeme na Lupě poměrně často, protože jde o častý jev a některé akvizice jsou velmi zajímavé. Ne všechny se ovšem s odstupem času ukažou jako dobré. Na webu společnosti Seeking Alpha se objevil zajímavý žebříček deseti nejhorších internetových akvizic. Nalezneme na něm nelevné nákupy Googlu, Yahoo i Microsoftu.

O internetových akvizicích píšeme na Lupě poměrně často, protože jde o častý jev a některé akvizice jsou velmi zajímavé. Ne všechny se ovšem s odstupem času ukažou jako dobré. Na webu společnosti Seeking Alpha se objevil zajímavý žebříček deseti nejhorších internetových akvizic. Nalezneme na něm nelevné nákupy Googlu, YahooMicrosoftu.

Na desátém místě je koupě freemailové služby Hotmail společností Microsoft za 400 milionů dolarů z roku 1998. Deváté místo obsadil možná poněkud překvapivě nákup aukční síně eBay, která teprve loni zakoupila oblíbenou VoIP službu Skype. Páté místo patří akvizici Netscapu, který v roce 1998 získala společnost AOL. O příčku výše je odkoupení služby GeoCities portálem Yahoo z roku 1999. Akvizice Yahoo obsadila i nelichotivé první místo, tentokrát jde o nákup Broadcast.com opět z roku 1999. (SeekingAlpha)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.