Hlavní navigace

Deset startupů, po nichž zaměstnanci ze Silicon Valley nejvíc touží

18. 5. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Aktualizováno: Doplněno o vyjádření zaměstnanců GoodData. (19. 5. 2012 9:13)
Sociální síť pracovních kontaktů LinkedIn zveřejnila zajímavou analýzu dat o chování svých uživatelů. Tři měsíce od ledna do března sledovala, jaké firemní stránky navštěvuje čtvrt milionu elektrotechniků a vývojářů poohlížejících se po práci kousek na jih od San Franciska.

Zkombinováním údajů o firmách s méně než 500 zaměstnanci (ano, tato definice startupu by u nás asi neprošla) s daty o chování uchazečů o práci dospěl LinkedIn k těmto závěrům:

 • Velká data táhnou – zřejmě nejvýraznějším trendem posledních měsíců je zájem o firmy, které se snaží nekonečné závěje dat v různých oborech přetavit v poznání, pochopení a zisk. Z deseti nejžádanějších zaměstnavatelů lze nálepkou “big data” označit čtyři: Clouderu, Palantir, Hortonworks a Splunk.

 • Počítačové sítě čeká zajímavý vývoj – dva vůbec nejlákavější startupy Arista Networks a Nicira na to jdou každý z jiné strany, první přes hardware, druhý přes virtualizaci.

 • Koho znají zákazníci, toho znají i zájemci o zaměstnání – silná značka se nevyplácí jen v marketingu, ale také v řízení lidských zdrojů. Startupy jako Pinterest, Square nebo Box, jejichž věhlas už dolehl i k nám, nemusejí mít ohromující technologie ani obchodní výsledky, aby se o ně pracovníci zajímali.

A po kterých startupech tedy podle LinkedInu inženýři touží?

Content tip EARLY

 1. Arista Networks – výrobce síťových komponent
 2. Nicira – virtualizační software
 3. Box – sdílení pracovních souborů
 4. Cloudera – nabízí software a služby pro zpracování velkých dat na bázi Apache Hadoop
 5. Square – i malí obchodníci si mohou dovolit přijímat platby platebními kartami díky aplikaci a malé čtečce pro chytré mobily
 6. Pinterest – budoucí hvězda na nebi sociálních sítí?
 7. Violin Memory – výrobce pamětí
 8. Palantir – analýza velkých dat zejména pro finančníky
 9. Hortonworks – další firma zaměřená především na implementaci open-source projektu pro zpracování velkých dat Apache Hadoop
 10. Splunk – analýza velkých firemních dat

OPRAVENO: Splunk, který nedávno vstoupil na burzu, jsme původně charakterizovali také jako konkurenci pro firmu Romana Staňka GoodData. Podle jejích zaměstnanců Petra Olmera a Michala Jurosze se o konkurenci v žádném případě nejedná. Michal Jurosz se domnívá, že zveřejněním této věty se z Lupy stává „bulvár“. Na žádost o vysvětlení, v čem tedy rozdíl mezi Splunkem a GoodData spočívá, už neodpověděl. Později ho přidal do diskuse pod článkem. Petr Olmer odpověděl přes Twitter: „Stačilo by, že jsme jejich zákazníkem? Jinak se bavíme o tom, čím se liší mouka od džemu (ano, nemaže se na chleba).“

Zdroj: Blog LinkedIn

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).