Hlavní navigace

Deset vánočních přání serveru DigiZone pro příští rok aneb Milý Ježíšku…

24. 12. 2017
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Pixabay
V průběhu loňského roku ses až překvapivě činil, tak tady máš od nás seznam vytoužených přání na příští rok. Děkujeme předem!
 1. Nejdříve bychom chtěli nový televize. Všichni, a komplet. Minimálně osmdesát palců, dokonalý barvy, samozřejmě se spoustou aplikací, připojeným Xboxem, PS4 nebo Nintendem, pekelně rychlým internetem a předplatné všech netových služeb na rok zdarma. Kdo to má pořád tahat z torrentů?
 2. Taky by bylo fajn, aby se tvůrci rozhoupali a novou řadu Game of Thrones uvedli už v roce 2018. Já vím, chtějí si na tom dát záležet, jasně, ale přece jen – dva roky jsou k nevydržení.

  Chceme se konečně dozvědět, jestli byl Bran tím Night Kingem, jestli se Tyrion konečně uchlastá k smrti a jestli se Jon a Daenerys vezmou.
 3. Fakt by bylo super, kdyby se všechny české televize chytly za nos a v rámci edukace umožnily dávat titulky. Ale nejde jen o to, abychom uměli všichni anglicky (rusky, čínsky, to je jedno).


  Nejde o to, že původní dabing je vždy originální a dílo zní tak, jak to autoři zamýšleli. Nejde o to, že všechny české dabované seriály a filmy zní úplně stejně. Jde o to, že už nikdy – opakuji a zdůrazňuji: NIKDY – nechceme zažít takový šok, jako když jsme slyšeli nadabovaného Waltera White říkat Já jsem nebezpečí…

 4. Víc dobrých českých seriálů a filmů. Jo, chápeme to všichni – malé budgety, málo herců, tlaky konkurence a děsivě malé nároky na produkci.

  Ale přece jen by to chtělo trošku víc seriálů, jako byla třeba Pustina (kterou stejně natočila HBO) nebo Mamon (a ten vlastně taky, že jo…), vždyť to není snad zas takový problém – jenže to by museli producenti a šéfové programu trošku míň hledět na průzkumy trhu a být trošku kreativní.

  OK, chápu, v tomto bodě jsme ochotni maličko slevit…
 5. Další bod se úzce váže k tomu předchozímu. Nemusí být všechno vždycky ideální, ale mohl bys, prosím tě, Ježíšku, aspoň ty největší excesy nějak zarazit?

  Jestli ještě jednou uvidíme v televizi něco jako Prostřeno, Take me out nebo Kriminálka Gottwaldov (jestli si to nepamatuješ, tak to prosím negoogluj, fakt ne), tak riskuješ, že skončíme v Bohnicích na pavilonu číslo 18. To je ten uzavřenej, se stěnama obloženýma polštářema. Aby si nikdo neublížil.
 6. Chceme více Jaromíra Soukupa. Myslíme, že má málo pořadů. Diskuze, zprávy, investigativa, teď ještě moderování Silvestra… de facto nechápeme, proč se to jmenuje Barrandov a nejmenuje se to Televize Soukup.

  Stejně celé dění neodvratně směřuje k tomu, že bude pan ředitel dělat na uvedené televizi doslova všechno – od kameramana po moderátora a jednou se určitě pomocí televizních triků naklonuje i do publika. Prosíme jen, abys celý proces urychlil.
 7. Chceme více reklamy. Ale hezké reklamy, prosím tě. Ne, žádnou vánoční rodinku s tarifama. Ani ty dva pitomce z hodné banky a škaredé banky. Prosím tě, mohl bys české agentury naučit něco takového, jako dělá John Lewis třeba?


  Nebo spíš tedy: zařiď, aby čeští klienti nebyli tak připodělaní a konzervativní. No koukni na to. Vždyť je to na kapesníčky.
 8. Chápeme, že kampaň #metoo je namířená proti něčemu, co je fakt špatný – každej, kdo někoho bije a zneužívá, je idiot a zaslouží přes držku. Ale možná by to chtělo trošku přibrzdit – hlavně by nás třeba mrzelo, kdyby Kevina Spaceyho nevymazali jen z filmu, kterej natočil a má jít do kin.

  Ale kdyby ho chtěl někdo vygumovat z House of Cards úplně a dát místo něj třeba Rowana Atkinsona, to by nás jakože mrzelo. Nebo kdyby se veřejně musely pálit blu-raye s Pulp Fiction a Inglourious Basterds (protože Weinstein a Miramax), tak to by nás štvalo taky. Dej jim šanci ty svinstva (pokud je udělali) odčinit. Prosím.
 9. Novinářům v televizích prosím naděl zdravý rozum. Je to hezké se vidět na obrazovce, ale nemusíte kecat jen úplné kraviny. A taky je prosím nauč používat trochu jiný tón hlasu – je to jako poslouchat jednu písničku pořád dokola.
 10. A jako poslední přání nám prosím naděl úplně nový seriál: bude to sci-fi, z dystopické budoucnosti, noir thriller s drsnými hláškami, ultrarychlými auty a spoustou násilí.

  V hlavních rolích bude Tom Hardy a Scarlett Johansson, padoucha bude hrát Bruce Willis. A nějakou malou roli by si v tom mohl střihnout Jakub Kohák. Třeba mrzáka, kterého budou od začátku mučit, a někdy ve třetím nebo čtvrtém díle zemře strašlivou smrtí.

No Ježíšku, máš toho dost. Tak prosím spěchej. A všem čtenářům DigiZone splň jejich přání prosím také. Ovšem jen to, které ti napíšou tady dole do diskuse pod článkem!

A všem našim čtenářům přejeme samozřejmě i krásné prožití svátků a úspěšný nový rok!

Autor článku

Komentátor, fejetonista, milovník dobrého piva, reklamy a world music.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).