Hlavní navigace

Design Challenge Summer 09: čeká tabbed-browsing revoluce?

22. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mozilla Labs v rámci soutěže Design Challenge Summer 09 hledá nové řešení pro prohlížení více stránek v jednom okně webového prohlížeče. Současný koncept už prý pro současnou uživatelskou praxi není tím pravým ořechovým. Vysokorychlostní připojení a výkon dnešních počítačů umožňuje uživateli pracovat najednou s více panely, než bylo běžné někdy před pěti lety. Na stránkách soutěže se píše, že není výjimkou, když uživatel dnes pracuje s více než dvaceti stránkami, nicméně tabbed-browsing se…

Mozilla Labs v rámci soutěže Design Challenge Summer 09 hledá nové řešení pro prohlížení více stránek v jednom okně webového prohlížeče. Současný koncept už prý pro současnou uživatelskou praxi není tím pravým ořechovým. Vysokorychlostní připojení a výkon dnešních počítačů umožňuje uživateli pracovat najednou s více panely, než bylo běžné někdy před pěti lety. Na stránkách soutěže se píše, že není výjimkou, když uživatel dnes pracuje s více než dvaceti stránkami, nicméně tabbed-browsing se stává nepřehledným už při sedmi nebo osmi stránkách. Co s tím? Tak na tuto otázku možná vzejde odpověď ze soutěže Design Challenge Summer 09.

Objevil se například návrh přejít na postranní panel, kde by vzniklo více prostoru pro popisky otevřených stránek. Rozmach širokoúhlých monitorů by tuto cestu spíše podporoval. Prohlížení stránek v panelech, kartách, záložkách či jak jednotliví tvůrci prohlížečů nazývají svou implementaci tabbed-browsingu, je tu s námi již hezkou řádku let. Samozřejmě se průběžně vylepšuje. Například Internet Explorer 8 se snaží udělat v otevřených stránkách pořádek obarvením příbuzných záložek stejnou barvou, ale to je spíše postupná evoluce, která není až tak zásadním řešením. (Root.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.