Hlavní navigace

Děti z Afriky budou číst z knížek od Českého rozhlasu Leonardo

19. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 11. 2008

Kamerunské děti dostaly dárek od digitální stanice Český rozhlas Leonardo v podobě pohádky o pražských gorilách projektu Odhalení v angličtině a francouzštině. S distribucí knížek pomáhá také autor Miroslav Bobek a redaktorka Leonarda Jana Jirátová. Samotné distribuci knih předcházel slavnostní křest gorilích pohádek, který proběhl 14. listopadu v kamerunské záchranné stanici Limbe Wildlife Centre, která je určena výhradně pro záchranu goril a jiných primátů.

FOTOGRAFIE: 1, 2, 3

MM socky3

Jeden z ředitelů kamerunských škol neváhal ocenit originalitu projektu, protože doposud neměli žáci žádnou příležitost poznat zvířata, která žijí vedle nich. Toto byl přesně jeden z cílů celého projektu Odhalení. Pohádky vybrané z knížek Moja a páv a Moja, Tatu a tiplíci se v Kamerunu setkávají s velkým ohlasem. Projekt je financován z konta Odhalení, na které přispěli všichni, kdo si zakoupili knížky, DVD a další produkty s gorilí tématikou.

ČTĚTE TAKÉ: Český rozhlas založil stránku reality show Odhalení na YouTube

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.