Hlavní navigace

Dětský a vzdělávací kanál by mohl odstartovat 1. května 2013, navrhl šéf ČT

2. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Konkrétnější termín související se spuštěním veřejnoprávního kanálu ČT 3 odhalil ve včerejších Událostech, komentářích generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Dětsko-vzdělávací kanál ČT 3 odstartuje v první polovině příštího roku, s největší pravděpodobností začátkem května. V rozhovoru pro včerejší Události, komentáře to uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák. Současný termín je někde v první polovině příštího roku. Uvidíme, jakým způsobem se to bude vázat na další velkou událost, kterou čeká Českou televizi v příštím roce a to je oslava 60. výročí zahájení televizního vysílání v Československu, konstatoval Dvořák.

VIDEO: Petr Dvořák hostem Událostí, komentářů (přibližně od času 40:55)

Televizní vysílání v tehdejším Československu bylo zahájeno 1. května 1953. Někdy kolem tohoto termínu (1. května 2013, pozn. red.) předpokládám, že dětský kanál vznikne, upřesnil generální ředitel České televize a doplnil: Jeden z důvodů, proč jsme využili možnosti změny nebo úpravy původního loga, je, že k němu můžeme přiřazovat jak číslice, tak názvy. Veřejnoprávní médium z Kavčích hor by do budoucna chtělo tento program neoznačovat pouze prostou číslicí. Přestalo by fungovat logické řazení kanálů.

Marketing Meeting balicek

ČTĚTE TAKÉ: Petr Dvořák chce na dětském kanálu České televize také „ujetější“ sitcomy pro starší

Jestli se mě zeptáte, jaké jméno ČT to bude, tak to zatím opravdu nevím, odpověděl moderátorovi Bohumilu Klepetkovi Dvořák. Tým dětského kanálu, který na něm v současné době pracuje, by měl prý přijít s nějakým zajímavým názvem, jenž bude dostatečně jasně vyjadřovat jeho sounáležitost s dětmi a juniory, a který zároveň bude český. Největším problémem při realizaci kanálu ČT 3 se ukázala jeho distribuce. Česká televize nakonec počítala s tím, že ho první tři až čtyři roky bude šířit v multiplexu 4.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).