Hlavní navigace

Dětský kanál České televize, pracovně označovaný ČT 3, začne vysílat letos v září

10. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Původně plánovaný termín v polovině roku Kavčí hory změnily na začátek nového školního roku. Zatím nesdělily, v kterém celoplošném multiplexu DVB-T se objeví.

Na září letošního roku přeložila Česká televize start dětského kanálu, který pracovně označuje názvem ČT 3. Původně přitom chtěla svůj pátý program spustit v polovině roku. Generální ředitel ČT Petr Dvořák dokonce plánoval, že by ČT 3 začala vysílat už o loňských Vánocích, příprava projektu a zejména jeho schvalování se ale protáhly, takže to nebylo možné. Detailní koncepci nového kanálu chce ČT předložit Radě příští měsíc.

K TÉMATU: Tým dětského kanálu ČT 3 bude mít 30 lidí, nepovede ho Milan Fridrich

„Nový dětský kanál plánuje Česká televize spustit v září 2013. V současné době upřesňuje jeho koncepci, programové schéma a jedná o spolupráci s tvůrci a partnery v Česku i zahraničí,“ uvádí Kavčí hory v programových cílech pro rok 2013, zveřejněných během středečního zasedání Rady ČT. Stanice už má svého výkonného ředitele, někdejšího uměleckého šéfa zlínského filmového festivalu Petra Kolihu, který byl v letech 2001 až 2002 programovým ředitelem celé ČT.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Dětský kanál ČT 3 nabídne i sport a publicistiku, prozradil jeho šéf Petr Koliha

Po spuštění dětského kanálu se na pátý program ČT postupně přesune téměř veškeré dětské vysílání ze stanic ČT 1 a ČT 2. Už během letošního podzimu by mělo jít například o podvečerní pásmo Kavčí hnízdo z Dvojky. Česká televize ale zatím nezveřejnila, v kterém pozemním multiplexu by měl dětský kanál vysílat. Ze zákona musí každá stanice ČT přes DVB-T pokrývat alespoň 95 procent obyvatel České republiky, což v tuto chvíli z volných sítí splňuje pouze multiplex 3. Rozšíření pokrytí až na tuto hranici ale letos plánuje i multiplex 4.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.