Hlavní navigace

Dětský kanál ČT 3 odstartuje v příštím roce, potvrdila Česká televize

9. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize chce připravit kanál ČT 3 jako kvalitní produkt ke stávající programové nabídce. To je důvodem, proč se ho diváci dočkají až v roce 2013.

Vedení České televize definitivně rozhodlo o tom, že připravovaný dětský kanál označovaný pracovním názvem ČT 3 neodstartuje ještě na přelomu letošního a příštího roku, ale až v průběhu roku 2013. Na dnešní tiskové konferenci k podzimnímu programovému schématu veřejnoprávního média to řekl serveru DigiZone.cz generální ředitel ČT Petr Dvořák. Zahájení intenzivních práci na spuštění kanálu mohou začít poté, co Rada ČT včera schválila ekonomický výhled Kavčích hor pro roky 2012 až 2017.

K TÉMATU: Česká televize chce přesunout dětské pořady postupně na chystanou stanici ČT 3

Dnes máme polovinu srpna a Česká televize nechce s dětským kanálem chvátat, uvedl Dvořák. Neznamená to ale, že už by práce na dětském kanálu nezačaly. Bude připraven stabilní tým a prováděcí projekt, ve kterém bude také uveden termín, kdy by měla stanice zahájit vysílání, sdělil DigiZone.cz generální ředitel České televize a dodal: Určitě nebudeme tlačit na pilu. Chceme připravit divákům kvalitní produkt.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Rada České televize bude mít zítra v rukou budoucnost dětské stanice ČT 3

Česká televize chce pod novým vedením jednotlivé kanály jasně profilovat. ČT 1 má být rodinným programem se silným zastoupením původní české dramatické, seriálové a zábavné tvorby, zábavy a atraktivní publicistiky. ČT 2 bude exkluzivním programem z hlediska poznání a uměleckých zážitků a bude fungovat jako plnohodnotná alternativa k programu ČT 1. Zpravodajský kanál ČT 24 má i nadále nabízet aktuální a důvěryhodné informace. ČT 4 zůstane jako jediná volně dostupným sportovní programem na našem území.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).