Hlavní navigace

Devět zemí EU překonává v rozšíření broadbandu Spojené státy

23. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropská komise opět zveřejnila svá data o rozšíření a dostupnosti širokopásmového připojení k Internetu v Evropské unii. Na konci první poloviny tohoto kalendářního roku mělo vysokorychlostní přístup k Internetu celkem zhruba 24 procent obyvatel Evropské unie. Jde o meziroční nárůst o 21,6 procenta. I přes zpomalení hospodářského vývoje zůstává evropský trh se širokopásmovým připojením velmi dynamický. Výsledkem zvýšené konkurence jsou lepší služby. Spotřebitelé v dnešní době považují…

Evropská komise opět zveřejnila svá data o rozšíření a dostupnosti širokopásmového připojení k Internetu v Evropské unii. Na konci první poloviny tohoto kalendářního roku mělo vysokorychlostní přístup k Internetu celkem zhruba 24 procent obyvatel Evropské unie. Jde o meziroční nárůst o 21,6 procenta. I přes zpomalení hospodářského vývoje zůstává evropský trh se širokopásmovým připojením velmi dynamický. Výsledkem zvýšené konkurence jsou lepší služby. Spotřebitelé v dnešní době považují širokopásmový přístup k internetu za nedílnou součást života,“ řekla ke zveřejněným číslům Viviane Reding, evropská komisařka pro informační společnost a média. K 1. červenci 2009 bylo v EU okolo 120 milionů pevných širokopásmových připojení, což je o 11,5 milionu více než v červenci předchozího roku.

Zlepšuje se i kvalita vysokorychlostního připojení. V polovině roku 2009 bylo 80 procent broadbandových přípojek schopno stahovat data rychlostí vyšší než 2 Mbit/s. Před rokem to bylo 75 procent přípojek. Na konci července 2009 pak 15 procent širokopásmových přípojek nabízelo rychlost vyšší než 10 Mbit/s. Zajímavostí je, že devět států z Evropské unie předstihuje v rozšíření broadbandu Spojené státy, kde má vysokorychlostní přístup k Internetu 25,8 % lidí. V EU jsou na tom lépe Dánsko (37,3 %), Nizozemsko (36,2 %), Švédsko (31,3 %), Finsko (30,7 %), Lucembursko (28,8 %), Velká Británie (28,4 %), Francie (27,7 %), Německo (27,5 %) a Belgie (27,5 %). (Europa.eu)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).