Hlavní navigace

Digi Sport ohlásil nový balík sportovních práv, cílí především na fandy míčových her

Lukáš Polák

Televize přinesou mimo jiné během každé sezóny pětapadesát přímých přenosů ze Skotské ligy, které se na obrazovce začaly objevovat už o uplynulém víkendu.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Balík nových sportovních práv získal pro diváky stanic Digi Sport, které jsou v České republice dostupné pouze v satelitní službě Digi TV a IPTV nabídce O2TV, jejich provozovatel. Akvizice potěší zejména milovníky míčových her. První soutěží, kterou bude v letošním a příštím roce Digi Sport vysílat, je skotská fotbalová Premiership. Práva na ni mají tematické kanály až do roku 2017. Přenosy jsou o to lákavější, že Skotsko je spolu s Anglií soupeřem české reprezentace v kvalifikačních bojích o postup na MS 2018 v Rusku, uvedl Marcel Šatánek, generální ředitel Digi Slovakia, která kanály provozuje.

NEPŘEHLÉDNĚTE: O2 Sport nabídne Premier League v češtině, Digi Sporty si O2TV ponechá

Televize Digi Sport přinese během každé sezóny pětapadesát přímých přenosů, které se na obrazovce začaly objevovat už o uplynulém víkendu. V sobotu měli diváci možnost vidět souboj obhájce titulu Celtic s Ross County. V neděli byly na programu přenosy ze zápasu nováčka Heart of Midlothian proti St. Johnstone a Dundee United – Aberdeen. Digi Sportům se dále podařilo získat exkluzivní vysílací práva na Světový pohár 2015 ve volejbale mužů. Koncem srpna a začátkem září se v Japonsku sejdou nejlepší týmy všech kontinentů, které budou bojovat o dvě postupová místa na OH 2016.

NAPSALI JSME: Digi Sporty 1 a 2 zůstanou v Česku, Ligu mistrů UEFA nabídnou Digi Sporty 3, 4 a 5

Od 23. srpna do 23. září uvidí diváci česko-slovenských okruhů Digi Sport 1 a 2 celkem patnáct přenosů: šest ze ženského turnaje a devět ze soutěže mužů. Volejbal nebude chybět ani v roce 2016. Na obrazovkách Digi Sportu se objeví Grand prix volejbalistek – obdoba mužské Světové ligy. V létě příštího roku uvidí diváci kolem tří desítek přenosů. Během Evropských her v Baku jsme tak trochu suplovali veřejnoprávní televizi, když jsme vysílali množství i tzv. menšinových sportů. Volejbal za takový sice nepovažujeme, ale je pravda že tento sport se na našich obrazovkách příliš často neobjevuje, doplnil šéf Digi Slovakia.

Wt100_Právo

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský Digi Sport má práva na fotbalovou Ligu mistrů na další tři sezóny

Dalším zpestřením programové nabídky Digi Sportu je seriál boxerských soutěží. V polovině srpna jsou to Mistrovství Evropy mužů kategorie Elite v Sofii, v říjnu Mistrovství světa mužů v Kataru, v únoru to bude světový šampionát žen v Kazachstánu a pak dva olympijské kvalifikační turnaje: v dubnu v Turecku a v červnu v Ázerbájdžánu. Digi Sport zareagoval i na výkony automobilového závodníka Richarda Gondy, který si úspěšně počíná na závodech Světové série značky Renault a uzavřel exkluzivní smlouvu na celý seriál závodů v této sezoně. Všechny výše zmíněné soutěže se budou vysílat v České republice i na Slovensku.