Hlavní navigace

Digi Sport ohlásil nový balík sportovních práv, cílí především na fandy míčových her

3. 8. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Televize přinesou mimo jiné během každé sezóny pětapadesát přímých přenosů ze Skotské ligy, které se na obrazovce začaly objevovat už o uplynulém víkendu.

Balík nových sportovních práv získal pro diváky stanic Digi Sport, které jsou v České republice dostupné pouze v satelitní službě Digi TV a IPTV nabídce O2TV, jejich provozovatel. Akvizice potěší zejména milovníky míčových her. První soutěží, kterou bude v letošním a příštím roce Digi Sport vysílat, je skotská fotbalová Premiership. Práva na ni mají tematické kanály až do roku 2017. Přenosy jsou o to lákavější, že Skotsko je spolu s Anglií soupeřem české reprezentace v kvalifikačních bojích o postup na MS 2018 v Rusku, uvedl Marcel Šatánek, generální ředitel Digi Slovakia, která kanály provozuje.

NEPŘEHLÉDNĚTE: O2 Sport nabídne Premier League v češtině, Digi Sporty si O2TV ponechá

Televize Digi Sport přinese během každé sezóny pětapadesát přímých přenosů, které se na obrazovce začaly objevovat už o uplynulém víkendu. V sobotu měli diváci možnost vidět souboj obhájce titulu Celtic s Ross County. V neděli byly na programu přenosy ze zápasu nováčka Heart of Midlothian proti St. Johnstone a Dundee United – Aberdeen. Digi Sportům se dále podařilo získat exkluzivní vysílací práva na Světový pohár 2015 ve volejbale mužů. Koncem srpna a začátkem září se v Japonsku sejdou nejlepší týmy všech kontinentů, které budou bojovat o dvě postupová místa na OH 2016.

NAPSALI JSME: Digi Sporty 1 a 2 zůstanou v Česku, Ligu mistrů UEFA nabídnou Digi Sporty 3, 4 a 5

Od 23. srpna do 23. září uvidí diváci česko-slovenských okruhů Digi Sport 1 a 2 celkem patnáct přenosů: šest ze ženského turnaje a devět ze soutěže mužů. Volejbal nebude chybět ani v roce 2016. Na obrazovkách Digi Sportu se objeví Grand prix volejbalistek – obdoba mužské Světové ligy. V létě příštího roku uvidí diváci kolem tří desítek přenosů. Během Evropských her v Baku jsme tak trochu suplovali veřejnoprávní televizi, když jsme vysílali množství i tzv. menšinových sportů. Volejbal za takový sice nepovažujeme, ale je pravda že tento sport se na našich obrazovkách příliš často neobjevuje, doplnil šéf Digi Slovakia.

ebf - tip do článku - debata

ČTĚTE TAKÉ: Slovenský Digi Sport má práva na fotbalovou Ligu mistrů na další tři sezóny

Dalším zpestřením programové nabídky Digi Sportu je seriál boxerských soutěží. V polovině srpna jsou to Mistrovství Evropy mužů kategorie Elite v Sofii, v říjnu Mistrovství světa mužů v Kataru, v únoru to bude světový šampionát žen v Kazachstánu a pak dva olympijské kvalifikační turnaje: v dubnu v Turecku a v červnu v Ázerbájdžánu. Digi Sport zareagoval i na výkony automobilového závodníka Richarda Gondy, který si úspěšně počíná na závodech Světové série značky Renault a uzavřel exkluzivní smlouvu na celý seriál závodů v této sezoně. Všechny výše zmíněné soutěže se budou vysílat v České republice i na Slovensku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).