Hlavní navigace

Digi TV si zajistila vysílací práva na mistrovství světa na ploché dráze

Autor: Wikimedia
Jan Brychta

Český satelitní operátor Digi CZ získal exkluzivní vysílací práva pro Českou a Slovenskou republiku na celý seriál závodů mistrovství světa na ploché dráze FIM Speedway Grand Prix.

Doba čtení: 1 minuta

Vysílací práva si Digi TV zajistila až do konce roku 2019. Fanoušci motoristického sportu uvidí již červnové závody Speedway Grand Prix, které se budou konat 11. června v Dánsku. O čtrnáct dní později pak závod FIM Speedway Grand Prix proběhne v Praze, který se v rámci seriálu Mistrovství světa na ploché dráze jede jako 20. Velká cena ČR. Oba červnové závody uvidí diváci Nové DIGI TV také prostřednictvím kanálu TV Arena Sport 1, poté již pouze u Nové Digi TV. Do konce letošního seriálu zbývá odjet ještě devět z celkem jedenácti závodů.

V každém závodě seriálu mistrovství světa na ploché dráze FIM Speedway Grand Prix startuje vždy šestnáct jezdců. Pravidelně celou sezónu jezdí patnáct nejlepších závodníků, kteří si účast vybojovali na základě výsledků v předchozím roce. K největším hvězdám patří anglický jezdec a loňský mistr světa Tai Woffinden nebo vícenásobní mistři světa Američan Greg Hancock nebo Nicki Pedersen z Dánska a také současný vedoucí jezdec seriálu Chris Holder z Austrálie.

Content

Startovní pole každého závodu doplňuje jeden závodník, který dostane od organizátorů divokou kartou, a dva náhradníci pro případ, že by se některý z jezdců zranil. Celý seriál má celkem jedenáct závodů, které se jedou v osmi evropských zemích a v Austrálii.

Digi CZ také opětovně avizuje, že vedle satelitního vysílání brzy spustí i internetovou televizi s pokročilými funkcemi. Program Nové Digi TV tak bude dostupný divákům, kteří preferují jeho sledování přes internet, ať již na mobilních zařízeních, chytrých telefonech, tabletech, nebo přímo na televizi.

Našli jste v článku chybu?